TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ EĞİTİM BURSU BAŞVURU KOŞULLARI(2016)

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Atatürk İlkelerine bağlı, tüzüğümüzde belirtilen amaçlarımıza uygun, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, devlet üniversitesi, 4 yıllık yüksekokul ve meslek yüksekokulu kız öğrencilerine yükseköğrenim bursu vermektedir. Burslarımızdan yararlanmak isteyen adayların 1-30 Eylül tarihleri arasında www.tukd.org.tr internet sayfamızdan başvuru yapması gerekmektedir. Adayların, TUKD web sayfasını takip etmesi, başvuru formu yayımlandığında web adresimizden […]

TÜKD Görüşü

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin, “Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar İle Boşanma Olaylarını Araştırılması ve Aile Kurumunu Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Raporu” ile ilgili görüşüdür.

14 Ocak 2016’da kurulan ve kamuoyunda “Boşanma Komisyonu” olarak bilinen Meclis Boşanma Komisyonu’nun hazırlamış olduğu ve 16 Mayıs 2016’da yapılan törenle Meclis Başkanlığına sunulan 479 sayfalık raporu, Türk Ceza Kanunu, Medeni Kanun ve Ailenin Korunmasına Dair Kanun gibi kadınların ve çocukların haklarını korumak üzere çıkartılan kanun ve düzenlemeleri; özellikle Ülkemizce onaylanarak kabul edilen uluslararası insan hakları sözleşmelerle birlikte ve bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve güvencesini sağlayan 1982 Anayasası hükümlerine aykırı olarak kadınlar ve çocuklar aleyhine yapılacak değişikleri önermektedir.

TÜKD Olağan Genel Kurul Çağrısı ve Gündemi

TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL DUYURUSU Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Olağan Genel Kurulu, yönetim kurulunun aldığı karar gereğince 24 Nisan 2016 tarihinde saat 10: 00’da Taksim Point Hotel’de yapılacak, birinci toplantıda gerekli çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantı 01 Mayıs 2016 tarihinde yukarıda belirtilen saat ve yerde aşağıda belirtilen gündem ile yapılacaktır. Üyelerimize duyurulur. […]

TÜKD Olağan Genel Kurul Duyurusu

TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL DUYURUSU

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Olağan Genel Kurulu, yönetim kurulunun aldığı karar gereğince 24 Nisan 2016 tarihinde saat 10: 00’da Taksim Point Hotel’de yapılacak, birinci toplantıda gerekli çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantı 01 Mayıs 2016 tarihinde yukarıda belirtilen saat ve yerde aşağıda belirtilen gündem ile yapılacaktır.

Üyelerimize duyurulur.

Saygılarımızla

TÜKD Genel Başkanı

Prof.Dr. N.Gaye Erbatur

Önder Kadın Ödül Töreni – 2016

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Önder Kadın töreni bu yıl 4 Mart 2016 tarihinde Beşiktaş Belediyesi Afife Jale Kültür Merkezinde Genel Merkezin koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Bilim alanında Hülya Gülbahar

Medya alanında Nevşin Mengü ve

Sanat alanında Yeşim Pekiner’in ödül aldığı törene şube başkanlarımızın ve değerli konuklarımızın katılımı bu güzel günün paylaşımı açısından bizleri çok memnun etti. Törenimizde güzel müzikleri ile bizi destekleyen ve günümüze anlam katan sanatçılarımız Emre Tukur ve Ülkü Sunat’a derneğimiz adına çok teşekkür ederiz. Ayrıca Kültür salonunu bize açan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve yönetimine de teşekkür ederiz.

Ödül alan kadınlarımızı tekrar kutluyoruz ve kendilerine başarılar ile dolu bir yaşam diliyoruz.

23.Şube İstanbul Sarıyer Şubemiz

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Merkezinin aldığı karar ve Tükd ailemizin bütünleşerek büyümesi hedefi ile 2014-16 çalışma döneminde kurulan İstanbul-Sarıyer şubemiz 16 Şubat 2016 tarihinde Olağan Genel Kuruluna yaparak yönetimini belirledi. Şube Başkanlığına Prof.Dr. Gonca Çoşkun seçildi. Genel Başkanımız ve Genel Merkez üyelerimizin katıldığı Olağan Genel Kurul, Tükd Genel Merkezinde yapılarak, üyelere rozetleri takıldı.

23.şube olarak ailemize katılan yeni şube yönetimine başarılar dileriz.

Genel Sekreter

Hülya Yüksel