2019-22 Dönemi TÜKD Genel Merkez Yönetimi

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu idari çalışmalarını tamamlayarak 11 Mayıs 2019 tarihinde tam katılım ile ilk resmi toplantısını gerçekleştirdi.

Genel Başkan Hülya Yüksel, başkanlığında açılan toplantıya;

2. Başkanlar Prof. Dr. Gönül Balkır, Meral Güler ve Şerife Özdemir,

Genel Sekreter Hüsniye Altın Yeşil, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Okay,

Genel Sayman Berin Önürmen, Genel Sayman Yardımcısı Aynur Saraç ve

Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Fulya Sarvan, Prof. Dr. Fatma Sırmatel, Ezgi Yetkiner katıldılar.

Prof.Dr. Nilgün Okay, aynı zamanda uluslararası ilişkilerden de sorumludur.

2019-22 dönemi için göreve seçilen Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri kısa ve uzun vadeli stratejik hedefleri değerlendirerek derneğin kurumsal bir yapı için yeniden yapılandırılması, şube ve üye sayılarının TÜKD’nin misyonuna uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi, projeleri gibi bir çok konuyu gündeme aldılar.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin, uluslararası statüde bir dernek olması nedeni ile Temmuz ayında Cenevre’de gerçekleştirilecek konferans ve olağan genel kurula yönelik yapılan çalışmalarında ele alındığı toplantıda uluslararası bir dernek olduğumuzun yurtiçinde de vurgulanmasının önemi dile getirildi.

Verimli ve etkin bir çalışmayı yurtiçine yayılmış 25 şubesi ile kurulacak Komisyonlar ile hayata geçirmeyi planlayan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Merkezi 15 Haziran 2019 tarihinde İstanbul’da ilk toplantısını Şube Başkanları ile gerçekleştirecektir.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği

Genel Merkez