23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Basın Bildirisi

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı, halkın yönetime tam anlamı ile  hakim olması nedeni ile Ulusal Egemenlik açısından önem arz eden  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yılı çoçuklarımıza ve milletimize kutlu olsun.

Dünyada;

Çocuk,

Ulusal Egemenlik,

23 Nisan kavramlarının

birleşmesi ile oluşan bugünün bir benzeri mevcut değildir.

TÜKD 2019 Önder Kadın Ödül Töreni

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin bu yıl 12.sini düzenlediği 2019 yılı Önder Kadın Ödül töreni 6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşti. TÜKD Genel Başkanı Prof. Dr. Gaye Erbatur’un açılış konuşmasını yaptığı törende ilk sırada kadın bestecilerin eserlerinden oluşan Türk müziği dinletisi vardı. Dinletide  İstanbul Teknik Üniversitesi  Devlet Konservatuarı hocalarından Ayşe Coşkun Ayan kanunda, Sinem Özdemir Göçeri ise solist olarak  yer aldı. Törenimizin sunuculuğunu Lara Kırmusaoğlu yaptı.

TÜKD Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Değerli Üyelerimiz, 
13 Nisan 2019 tarihinde Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. 2019-22 dönemi için Genel Başkanlık görevini Matematik Yüksek Mühendisi Hülya Yüksel, 2 dönem Genel Başkanlık yapan Prof. Dr. Gaye Erbatur’dan devir aldı. Sn. Erbatur’a derneğimize kattığı değerler için teşekkür eder, yeni Genel Başkana ve yönetimine başarılar dileriz.