ŞubelerArası Toplantılar için Genel Merkezden Teşekkür

2014-2015 yıllarında ŞubelerArası toplantıları sırası ile koordine eden;

İzmir Şube Başkanımız Prof. Dr. Güzin Gökmen ve yönetimine,

Bursa Şube Başkanımız Avukat Hüsniye Altın Yeşil ve yönetimine,

Kocaeli Şube Başkanımız Şenel Albayrak ve yönetimine

organizasyonları, profesyonel çalışmaları ve konukseverlilikleri için Genel Başkanımız Prof.Dr. Gaye Erbatur ve Genel Merkez adına çok teşekkür ederiz.

Önümüzdeki dönemde çalışmalarının başarı ile devam etmesini dileriz.

Genel Başkan ve GM adına

Genel Sekreter

Hülya Yüksel

25 Kasım Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi için Bildiri

25 Kasım Kadına Karşı Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü için yapılan Basın Açıklaması

1999 yılında BM Genel Kurulu, 25 Kasım’ı “Kadına Karşı Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü ” ilan etmiştir.

20 Aralık 1993 yılında BM’nin kabul ettiği “Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Bildirge”de tüm insanların eşitliği, güvenliği, hürriyeti, bütünlüğü ve onuruna ilişkin hakların ve ilkelerin kadınlara evrensel olarak uygulanmasına acilen ihtiyaç olduğu kabul edilmiştir. Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Önlenmesi Sözleşmesi ve İşkence ve Zalimce İnsanlık Dışı veya Aşağılayıcı Muameleye Karşı Sözleşme dâhil olmak üzere Uluslararası belgelerde bu hakların korunduğuna işaret edilerek, bu sözleşmenin şiddetin önlenmesine katkıda bulunacağı, bu süreci güçlendireceği ve tamamlayacağı kabul edilmiştir.

22. Şubemiz Yalova

Sevgili Üyelerimiz, 7 Kasım 2015 tarihinde yaptığı Olağan Genel Kurul ile aramıza katılan 22.şubemiz olan Yalova’ya ailemize hoşgeldiniz diyoruz. Kendilerinin katılımı ile büyüyen ailemizin Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal alanda ve küresel düzeyde Türk kadınının ve ülkenin gelişimine katkıda bulunarak Türk kadınını yurt içinde ve yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeye […]

10 Kasım Şube Mesajları

Şube Başkanlarımız tarafından 10 Kasım 1938 tarihinde 1.Cumhurbaşkanımız, ülkemizin ve dünyanın sayılı liderlerinden Mustafa Kemal Atatürk’ü kayıp etmemiz nedeni ile verilen mesajlar ve anma törenlerinden resimler ektedir.

Tükd Genel Sekreteri / Hülya Yüksel

10 Kasım – Genel Başkanımızdan Mesaj

Sevgili TÜKD Ailesi
Bugün 10 Kasım.
Sevgili ATA’mız aramızdan ayrılalı tam 77 yıl oldu.
Bizler onu görmedik ama annelerimiz gördü. Annelerimiz ATA’mızın ülkemiz için yaptıklarına küçük birer kız çoçuğu olarak tanıklık etti. Bizler onların tanıklıklarını dinleyerek büyüdük.
Belki küçük birer kız çoçuğu iken annelerimizin Cumhuriyetimizin kuruluşu için anlattıklarını hikaye dinler gibi dinledik. Büyükannelerimiz ise Osmanlı’nın son dönemine ve Kurtuluş savaşına tanıklık etmişti.
Bize anlatılanlar Atatürk’ün ne büyük bir deha, ne büyük bir devlet adamı ve en önemlisi ülkesini çok seven ,geleceği gören müthiş bir aydınlanmancının
Kısacık hayatına sığdırdığı Türkiye Cumhuriyetin kuruluş öyküsüydü.
Bizler büyüdükçe gördük ki o eşsiz insan Mustafa Kemal Atatürk bizlerin yani kadınların hayatın içinde olmasını ve Cumhuriyet aydınlanmasının ışıkları olmamızı hayal etmiş ve bizlere yeni bir ufuk açmıştı.
TÜKD Ailesi olarak ona olan şükran duygularımızı yaşamımızın her anında hatırlayarak bugünde Atatürk’e olan sevgimizle seni unutmadık, unutmayacağız diyoruz.
Yaşamımızda yol göstericimiz Atatürk’ün aydınlanmacı felsefesidir.
Saygı ve sevgilerimle
Prof.Dr.Gaye Erbatur
TÜKD Genel Başkanı