Nobel Ödülü – Prof. Dr. Aziz Sancar

Sevgili TÜKD ailesi
Bu yıl Nobel kimya ödülünü alan Prof. Dr. Aziz Sancarı kutluyoruz.
Bize yaşattığı bu güzel duygu için kendisine teşekkür ediyoruz.
Umuyoruz ve diliyoruz bundan sonra daha pek çok bilim insanı Nobel ödülü gibi ödülleri ülkemize getirir.
Eğitim sistemimizin ödüllü nesiller yetiştireceği günleri görebilmek ümidi ile hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
Tükd Genel Başkan
Prof. Dr. Gaye Erbatur

Hayatı Durduruyoruz

Basına ve Kamuoyuna;

Biz kadınlar 1 Eylül’de “DURUN! Öldürmeye değil, yaşatmaya çalışın! Biz kadınlar ölümün değil, yaşamın tarafındayız,” demiş, 113 kadın ve LGBTİ örgütü olarak barış deklarasyonumuzu herkesle paylaşmıştık. Bugün bu ölüm, bu silahlar hepimizi, ülkenin başkentinde, Ankara’nın orta yerinde barışın sesini yükseltmek için coşkuyla, şenlikle bir araya gelen emekçileri, gençleri, kadınları hedef aldı. Yaşatmak derken, bu kadar insanın böyle hunharca öldürülebildiği bir yaşam, bir ülke değildi bahsettiğimiz. Böyle bir ülkenin olabilirliğini, böyle bir yaşamı sürdürmeyi kabul etmiyoruz. Güvenliğimizden sorumlu olan hükümet ve bağlı olan tüm kurumların derin bir sorumsuzluk içinde olduğunu görüyoruz ve güvenliğimizin hak ve özgürlüklerimiz kısıtlanarak, ortadan kaldırılarak sağlanamayacağını biliyoruz.

Acı Kaybımız – Sn.Tahire Toksal

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Merkez ve Şubeleri olarak Samsun kurucu şube başkanı Tahire Toksal’ın kaybından dolayı duyduğumuz üzüntüyü ailesi ve yakınları ile paylaşıyoruz. TÜKD ailemizin başı sağolsun. Tükd GM ve Genel Başkan Adına Hülya Yüksel Genel Sekreter ———————————————————————————————————————————— Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Samsun Şubesi kurucu başkanı Tahire Toksal vefat etti. Şehrimizin ilk kadın ziraat […]

Şubeler Toplantısı – Kocaeli Şube Kasım 2015

Saygıdeğer Şube Başkanı Arkadaşlarım,
13-15 Kasım 2015 Kocaeli Şubeler Toplantısı programı ve katılım formu ekte sunulmuştur.
Daha önceki bilgilendirmelerimiz doğrultusunda , formlarını doldurup gönderen, otel rezervasyonu yaptıran ve telefonla arayıp bilgi veren şubelerimize çok teşekkür ediyoruz.