9.Cumhurbaşkanımızı Kaybettik

Türkiye Cumhuriyeti, 9. Cumhurbaşkanı Sn. Süleyman Demirel’i kaybettik. Başımız sağolsun.
Türk siyasi tarihinde renkli kişiliği, zekası, siyaseti ile bir çok döneme damgasını vuran 9. Cumhurbaşkanımız sizi unutmayacağız.

Tükd Genel Başkanı Prof Dr Gaye Erbatur ve GMYKurulu

21.Şubemiz – Uzunköprü

Tükd Uzunköprü Şubemizin ilk Olağan Genel Kurulu 6 Haziran 2015 tarihinde Genel Merkezinde katılımı ile gerçekleşti. Şube Başkanlığına Saniye Çakır’ın seçildiği subemizin 35 üyesi bulunuyor. Yeni kurulan bir şube için başarı niteliğinde olan bu rakamı oldukça genç üyelerimizin varlığı daha da güzel bir hale getiriyor. Yılsonuna kadar hedefleri 45 üyeye ulaşmak.

AYM Kararına TÜKD Basın Duyurusu

TÜRK ÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ ANAYASA MAHKEMESİNİN İPTAL KARARINA KARŞI BASIN BİLDİRİSİ Resmi nikah yapılmadan dini nikah kıyan din görevlilerinin cezalandırılmasını öngören Ceza Kanunu maddesini Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmiştir. Anayasa mahkemesinin bu kararı mevcut anayasamıza uluslararası insan hakları sözleşmelerine ve toplumsal cinsiyet eşitliğine aykırıdır ve hukuksal güvenliği de zedelediği için doğal olarak iptal kararının  toplumumuzu […]

İKKB Basın Duyurusu – AYM Kararı Nedeni ile

ANAYASA MAHKEMESİ,

ANAYASA MAHKEMESİ’NE KARŞI MI?

Anayasa Mahkemesi’nin son kararı, aile kurumunun temeline dinamit koymuştur.
Zira, Anayasa Mahkemesi 1999 yılında Medeni Kanun’un dini nikahın ancak resmi nikahtan sonra yapılabileceği, aksi durumun suç kabul edileceği yönünde düzenlemesi lehinde OYBİRLİĞİ ile karar almış iken, bu kez aynı konuda aynı mahkeme OYÇOKLUĞU ile tam tersi yönde bir karar almıştır.

GWI Kuruluş Günü Kutlama

IFUW, yeni adı ile GWI’nın kuruluşunu TÜKD Genel Merkez olarak şube başkanlarımızın, üyelerimizin, dostlarımızın katılımı ile Baltalimanı Üniversite tesislerinde kutladık.
Katılan tüm arkadaşlarımıza Genel Merkez olarak teşekkür ederiz. Bu özel günlerde yapılan kutlamalar Tükd ailemizin kaynaşması için vesile olmaktadır.

TKDF Basın Duyurusu – AYM Kararı Nedeni ile

Öfkeliyiz!

Anayasa Mahkemesi, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) “Birden çok evlilik, hileli evlenme, dinsel tören” başlıklı 230’uncu maddesinin 5 ve 6’ncı fıkralarını iptal etti. 17 üyesinin tamamı erkek olan Anayasa Mahkemesi bu ülkenin kadınlarını çok direkt etkileyecek bir konuda kadınlar aleyhine tavır aldı.