TÜKD, Kocaeli Baro Başkanı Ziyareti

TÜKD, Kocaeli Baro Başkanı Ziyareti

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Kocaeli Şube Başkanımız Sn. Prof. Dr. Demet Gülen ve şube yönetimi ile birlikte Kocaeli ilinin 80 yıl sonra ilk kadın Baro Başkanı olan Sn. Bahar Gültekin Candemir’i makamında ziyaret ettik. 
Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi 2.Başkanımız Sn. Prof. Dr. Gönül Balkır’a bu organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür eder, Türkiye’deki 79 Baro içinde yer alan 6 Kadın Baro Başkanından biri olan Sn.Candemir’in Kocaeli şubemizin üyesi olmasından duyduğumuz gururu kendisi ile paylaşmak isteriz. 

TÜKD, Sinop Baro Başkanı Ziyareti

TÜKD, Sinop Baro Başkanı Ziyareti

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Samsun Şube Başkanımız Sayın Filiz Öztopal ve şube yönetimi ile birlikte Sinop ili Baro Başkanı Sn. Hicran Kandemir’i makamında ziyaret ettik. 
Derneğimizi tanıttığımız, Sinop ile ve Baro Başkanlığı konusunda görüşlerini aldığımız ziyaret eçin Baro Başkanımız Sn. Hicran Kandemir’e teşekkür ederiz. 
Görüşmemizde, Sinop ilinde de şube kurmak arzumuzu dile getirdiğimiz Sn.Başkandan bu konuda bize yol göstermesini ve öncülük etmesini rica ettik. 

TÜKD, Konya Şubesi Konya Valiliği Ziyareti

TÜKD, Konya Valiliği Ziyareti

17 Mayıs 2019 tarihinde Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Konya Şube Başkanımız Sn. Yurdanur Sakaoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Konya Valisi Sn. Cüneyit Orhan Toprak’ı makamında ziyaret ettik. 
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin kuruluş amacı, hedefleri konusunda bilgi verdiğimiz ve Sn. Valinin görüşlerini aldığımız ziyaretimiz için Sn. Toprak’a teşekkür ederiz.

19 Mayıs 2019, 100 Yıl Sonra TÜKD Olarak Samsun’dayız

19 Mayıs 1919’dan bugüne 100. yılında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında Samsun ilimizdeki kutlamalara katılmak üzere Samsun şubemizin evsahipliğinde  Samsun, Eskişehir, Yalova, Ankara-Yıldız şube başkan ve üyeleri ile buluşmaktan duyduğumuz heyecan ve gururu kelimeler ile ifade etmek yetersiz kalıyor.

Biz öncü ve lider kadınlar tarafından kurulmuş, Atatürk ilke ve inkılaplarının takipçisi olacağını tüzüğünün 1.maddesinde ifade eden kamu yararına çalışan bir derneğin üyeleri olarak bu özel günde Samsun”dayız ve Türkiye”nin her yerindeyiz. 

2019-22 Dönemi TÜKD Genel Merkez Yönetimi

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu idari çalışmalarını tamamlayarak 11 Mayıs 2019 tarihinde tam katılım ile ilk resmi toplantısını gerçekleştirdi. 

Genel Başkan Hülya Yüksel, başkanlığında açılan toplantıya;

2. Başkanlar Prof. Dr. Gönül Balkır, Meral Güler ve Şerife Özdemir, 

Genel Sekreter Hüsniye Altın Yeşil, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Okay,

Genel Sayman Berin Önürmen, Genel Sayman Yardımcısı Aynur Saraç ve

Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Fulya Sarvan, Prof. Dr. Fatma Sırmatel, Ezgi Yetkiner katıldılar. 

Prof.Dr. Nilgün Okay, aynı zamanda uluslararası ilişkilerden de sorumludur.