Kadına Yönelik Şiddetin Sonuçları – Ankara Ümitköy Çalışması

Ankara Ümitköy Şubemiz, Bursiyerleri ile birlikte Ocak 2015 den itibaren bugüne kadar çeşitli nedenler ile öldürülen kadınlarımızın kimlikleri üzerine bir çalışma yaptı. Bu çalışmayı Genel Başkanımız Prof.Dr.Gaye Erbatur’un onayı ile sayfamızda paylaşıyoruz. 3-4 satır ile ifade edilmeye çalışılan vahşice katedilen bu kadınlarımız her zaman yüreğimizde yaşayacak ve sayfamız aracılığı ile en azından daha fazla görünür olacaklar. Belki toplu olarak görünmeleri adli makamları, yetkilileri daha çok harekete geçirir. Biz Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği olarak #HerTürlüŞiddeteHayır demeye devam ediyoruz.

Çalışmayı hayata geçiren Ankara Ümitköy Şube Başkanımız Sn.Lale  Gürel’e ve bursiyerlerine çok teşekkür ederiz.

Genel Sekreter

Hülya Yüksel

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele  Günü 

25 Kasım 1960 tarihinde Dominik Cumhuriyeti’nde diktatörlüğe karşı mücadele veren Mirabel kardeşler tecavüz edilip vahşice öldürüldüler. Birleşmiş Milletler 1999’daki Genel Kurulu’nda üç kız kardeşin öldürüldüğü gün olan 25 Kasım tarihinin,  her yıl  “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası  Mücadele Günü” olarak anılmasına karar verdi. Birleşmiş  Milletler (BM) Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Bildirgesi’nde kadına yönelik şiddet, ‘‘ister kamusal isterse özel yaşamda meydana gelsin, kadınlara fiziksel, cinsel, psikolojik acı veya ıstırap veren ya da verebilecek olan, cinsiyete dayalı bir eylem, uygulama ya da bu tür eylemlerle tehdit etme, zorlama veya keyfi  olarak özgürlükten yoksun bırakma’’şeklinde tanımlanmaktadır

6284 sayılı AİLENİN KORUNMASI VE KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN  da ( kabul tarihi 08/03/2012)  Kadına yönelik şiddet: Kadınlara, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen cinsiyete dayalı bir ayrımcılık ile kadının insan hakları ihlaline yol açan ve bu Kanunda şiddet olarak tanımlanan her türlü tutum ve davranış olarak tanımlanmaktadır.

Kendisini fiziksel, ekonomik, cinsel ve duygusal gibi çeşitli şekillerde gösteren kadına karşı şiddet olgusunun sadece ölümle sonuçlananlarını ele aldığımız bu çalışmamızı 1 Ocak- 25 Kasım 2015 arasında yerel ve ulusal gazetelerden, haber sitelerinden ve ajanslardan ,Bianet ve Anıtsayaç internet sitelerinden  faydalanarak, gördükleri şiddet sonucu yaşamlarını yitiren kadınları bir kez daha  anmak ve anımsatmak için yapıyoruz.

Ankara Ümitköy Şubesi 

OCAK

Hürriyet B.   Sivas Gürün’de karayolunda cesedi bulunan kadının kamyondan atılarak öldürüldüğü tespit edildi. Cinayet zanlısı tutuklandı.

Gamze Ergündeş (39) Kırklareli’nde A.K. (38) 3 çocuk annesi eski karısını tabancayla öldürdü ve cinayetten sonra teslim oldu.

Öznur Bozan (20) İstanbul Maltepe’de 2 çocuk annesi kadın, eşi O.B. tarafından çocukları önünde bıçaklanarak öldürüldü. ’Hırsızlık’, ’uyuşturucu kullanmak’ ve ’yaralama’ suçlarından kaydı olduğu belirtilen katil zanlısının 6 ay önce de kavga ettiği eşini bıçakla yaraladığı öğrenildi.

Dudu Çapar (57) Balıkesir Edremit’te Dudu Çapar, sevgilisi olduğu ileri sürülen 58 yaşındaki H.K. tarafından dövülerek öldürüldü.

Leyla Salman (23) Aksaray’da F.K. (30) dini nikahlı karısı Leyla Salman’ı  ve kadının teyzesinin kocası Uğur Ünal’ı (30) av tüfeğiyle öldürdü. Cinayetten sonra teslim olan F.K. cinayetleri kıskançlık yüzünden işlediğini söyledi.  Ancak cinayet yerinde Salman’ın teyzesi A.S.’nin de bulunduğu belirlendi ve A.S.’nin F.K. sevgili olduğu ve cinayeti birlikte planladıkları iddia edildi, A.S. cinayete yardım suçundan tutuklandı.

Hatice Vanlı (16) Serap Atak (41) İzmit’te B.K.  (25), tartıştığı nişanlısı Hatice Vanlı ile annesi Serap Atak’ı bıçaklayarak öldürdü. Polis kaçan cinayet zanlısı yakalandı, ifadesinde cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediğini söyledi.

Bircan Çatal Toptaş (26) Antalya’da V.T. , dört gün önce boşandığı karısı Bircan Çatal’ı av tüfeği ile öldürdü, cinayetin ardından intihar etti.

Nurcan Bıyıklı (51)Mersin’de 2 çocuk annesi Nurcan Bıyıklı evinde boğazı kesilerek öldürdü. Katil zanlısı kayınbiraderi çıktı.

Gül Yorgancıoğlu (71) Ankara’da F.H. (55) kardeşinin karısı Narin Gül Yorgancıoğlu’na el, ayak ve ağzını bağladıktan sonra tecavüz etti, kadını tülbentle boğarak öldürdü. Delil bırakmamak için cesedi yakan F.H. tutuklandı.

Leyla Salman (21) Aksaray’da birlikte alkol aldıkları Leyla Salman ve Uğur Ünal’ı(30) av tüfeğiyle vurarak öldüren 30 yaşındaki F.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Öldürülen Leyla Salman’ın, F.K.’nin sevgilisi olduğu ve kıskançlık yüzünden çifte cinayeti işlediği öne sürüldü

Hatice Topçu (28) İstanbul’da M.T. (37) hakkında koruma kararı bulunan, boşanmak davası açan karısını, barışma teklifini reddettiği için tabancayla öldürdükten sonra intihar etti. Bir yıldır kocasından ayrı yaşayan Hatice Topçu’nun erkek hakkında cinayetten bir gün önce ikinci kez koruma kararı aldırdığı ifade edildi. Kadının dört ay sığınma evinde kaldığı öğrenildi.

Hadiya Al Casım İskenderun’da bir valizde en elleri, ayakları kesilmiş vücudu yakılmış bir kadın cesedi bulundu. Valizin üzerinde bulunan etiketi ile nereden alındığını belirleyen polis, valizin satın alındığı iş yerindeki güvenlik kamerasında yaptığı incelemede şahsın Suriyeli sığınmacı A. K. (35) olduğunu tespit etti ve İstanbul’da yakalanıp tutuklandı.

Pınar Güneş (36) Mersin’de bir eğlence mekânında çalışan Pınar Güneş evinde başına şişeyle vurulmuş ve boynunun da kırık şişe parçalarıyla kesilmiş bir halde bulmuştu. Katil zanlısının erkek arkadaşı H.A. olduğu ortaya çıktı. Zanlı İstanbul’da yakalanıp tutuklandı.

Müslüme Ertek (35) Mersin’de A.E. tartıştığı eşi 2 çocuk annesi Müslüme Ertek’i  av tüfeğiyle öldürdü ve ardından intihar etti.

Nurten Çelikbaş (31) Bolu’da Ş.K. (42) sevgilisi Nurten Çelikbaş’i  darp ettikten sonra kafasına bir cisimle vurularak öldürdü. Cinayetten sonra kaçan Ş.K. yakalandı. Ş.K. ifadesinde Çelikbaş’ı başka birisini sevdiğini söylediği ve ayrılmak istediği için öldürdüğünü söyledi.

Havva Boyacı (32) Denizli’de yalnız yaşadığı evde darp edildikten sonra vücudunun çeşitli yerlerine saplanan tornavidayla öldürüldü.

Çiğdem Çeledir (29) S.Ç (33). Kendisinden boşanmak isteyen eşi 4 çocuk annesi karısını, kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik (18)ile kayınvalidesi Aynur Çelik’i tabancayla ile ateş ederek yaraladı. Cinayetten sonra kaçtı ve yeğeni Birol Ç.’yi (24) de öldürdü.  Çiğdem Çelebi, S.Ç.’in yakalandığı ve mahkemece tutuklandığı gün yaşamını yitirdi.

Zübeyde O. (37) İstanbul’da A.O., 1 aydır ayrı yaşadığı, barışma teklifini reddeden karısı 1 çocuk annesi Zübeyde O’yu  sokakta bıçaklayarak öldürdü. Adem O.’nun Zübeyde O’yu uzun süre takip ettiği, kamera olmayan bir sokakta öldürdüğü ve cinayetten sonra kaçtığı öğrenildi. Zanlı tutuklandı.

Medine Taşkın (28) Şanlıurfa’da, Medine Taşkın’ın evinin birkaç metre ilerisinde sokak ortasında kafasına sıkılan 2 kurşunla öldürülmesinin ardından geniş çaplı araştırma başlatan ve töre cinayeti üzerinde duran polis, genç kadının eşi ve kardeşlerinden oluşan 6 kişiyi gözaltına aldı.

Nuran Dutlu (21) Kocaeli’nde bir tarlada Nuran Dutlu’nun cesedi bulundu. Kadının 22 Ocak 2015’te öldürüldüğü ve ellerinin kesildiği tespit edildi. Cinayetten sonra kaçan ve cesedi bir tarlaya attığı iddia edilen A.Ç. (34) tutuklandı, beş erkek gözaltına alındı.

Ankara’da Suriyeli M.M. karısı ve kaynanasını defalarca bıçaklayarak öldürdü. Erkek cinayetten sonra kaçtı.

Saniye Ulukaya. Tekirdağ’da Y.U., 2 çocuğunun annesi 16 yıllık karısını yatakta uyurken bıçaklayarak öldürdü. Y.U.cinayetten sonra teslim oldu.

Kezban Hacıoğlu (21)  tartıştığı kocası İ.H. tarafından İzmir’de tabancayla başından vurularak öldürüldü.  Koca cinayetten sonra kaçtı.

Senem Yücel (17) Şanlı Urfa Halfeti’de S.Y kızı Senem Yücel’i tabancayla öldürdü. Cinayetten sonra baba çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Songül A(20) İstanbul’da servis şoförü M.A. (29) 4 yıl önce evlendiği karısı Songül A’yı boğazını keserek öldürdü. Evi içi şiddet ve yaralama suçlarından sabıkası bulunan M. A.’nın Songül A’ya dört yıldır sürekli şiddet uyguladığı öğrenildi. Cinayetten 1 gün sonra işe giden M.A. tutuklandı.

Özlem Çingil (37) İzmir’de evinde kimliği henüz belirlenemeyen erkek ya da erkeklerce darp edildikten sonra boğazından ve kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Kaçan cinayet zanlıları M.E.Ş (48) ve E.Ç. (17) yakalandı. İki zanlı pişman olduklarını, Çingil’i, bir anda kendileri ile dalga geçtiği için öldürdüklerini ileri sürdü.

ŞUBAT

B.E. İstanbul’da N.Y., seks işçiliği yapan trans kadın B.E.’yi boğarak öldürdü. N.Y. kadının cesedini üç gün çekyatta sakladı. Cinayetten sonra Niğde’ye kaçan N.Y. yakalandı.

Azime Erdoğmuş (22) Kütahya’da İ.K. (24) tartıştığı sevgilisi Azime Erdoğmuş’u önce darp etti ardından pompalı tüfekle 2 el ateş etti. Genç kız yere yığılıp kalırken İ.K. olay yerinden biraz uzaklaştıktan sonra dönerek yerde yatan Erdoğmuş’a 1 el daha ateş etti . Cinayetten sonra kaçan zanlı yakalandı.

Fareset Çakır(46) Mardin Nusaybin’de ateşe verilerek yakılan hafif ticari aracın 50 metre uzağında silahla vurularak öldürülen bir kadının cesedi bulundu.  Alınan bilgilere göre, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde ön otopsisi yapılan kadının Siirt’in Baykan ilçe nüfusuna kayıtlı Fereset Çakır olduğu bildirildi.

Nazife Karlılar (52) Adana’da M.K. (64) kredi borcu yüzünden tartıştığı 3 çocuk annesi karısını bıçaklayarak öldürdü.  Cinayetten sonra kaçan koca tutuklandı.

Fatma Ö İzmir’de E. Ö. çocuklarını görmek için evine gelen eski karısı Fatma Ö’yü ruhsatlı tabancasıyla  3 çocuğunun gözle önünde öldürdü. Fatma O’nun karşılıklı açtıkları boşanma davasından sonra kocası tarafından tehdit edildiği için şikâyetçi olduğu ve kadın sığınma evine yerleştirildiği ama kısa bir süre önce sığınmaevinden ayrıldığı öğrenildi. İntihar girişiminde bulunan babsını büyük kızı güçlükle ikna etti.  E. Ö. tutuklandı.

Özlem Durmuş (23) Hanife Durmuş (1)  Kars’ta Oluklu köyünde yaşayan inşaat işçisi B.D. (24),  eşi Özlem (23) ile çocukları Hanife (1) ve Hüseyin Durmuş’u (3) köyün çıkışında öldürdükten sonra intihar etti.

Öznur Ocaklı  (30) İstanbul Kavacık’ta 2 yıl önce eşinden ayrılan Öznur Ocaklı ikiz çocuklarının gözü önünde sırtından bıçaklandı..  Erkek arkadaşı olduğu iddia edilen zanlı, E.T. yakalandı.

Nurten Çelikbaş (31) Bolu’da Nurten Çelikbaş’ı öldürdükten sonra kaçan kamyon şoförü 42 yaşındaki Ş.K., kadını başka bir kişiyi sevdiğini söylemesi nedeniyle kafasına odunla vurup öldürdüğünü itiraf etti.

Şule Tirimoğulları (45) Muğla’da G.A. (28) ayrılmak isteyen imam nikahı ile yaşadığı 2 aylık hamile Ayşe Kocaoğlu’nu (24) kürtaj yaptırmak istediği için pompalı tüfekle ağır yaraladı, kadının annesini öldürdü. Cinayetten sonra kaçan G.A. tutuklandı.

Duygu Özdemir (32)Nesrin Özdemir (35) –  Mekkiye Özdemir  (59) İzmir’ Buca’da  E.Ö., karısı Mekkiye Özdemir’i , kızları Nesrin  ve Duygu Özdemir’i , eşiyle tartıştıktan sonra tabancayla öldürdü. cinayetten sonra intihara teşebbüs eden E.Ö.  ağır yaralandı.  Gözlerinin önünde cinayet işlenen Özdemir’in torunu 11 yaşındaki A.A.’nın ise evden kaçarak canını kurtardığı ortaya çıktı.

Özgecan Aslan (20) Mersin’de minibüs şoförü S.A. (26) minibüste yolcu olan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ tecavüz girişimine direndiği için  demir çubukla ve bıçaklayarak öldürdü. S.A., babası N.A. (50) ve arkadaşı F.G.’nin (20) yardımıyla kadınını cesedini üzerinde zanlının DNA örneği kalmaması için ellerini kestikten sonra  ormanlık bölgede yaktı. Özgecan Aslan’ın cesedi cinayetten üç gün sonra bulunduktan sonra yapılan incelemeler sonucunda zanlılar tutuklandı. S.A.’nın daha önce aynı üniversitede öğrenci olan A.G.’ye cinsel tacizde bulunduğu ifade edildi. F.G.’nin dört ay önce eski sevgilisi N.A.’ya (23) tecavüz ettiği ve kadını 1,5 ay boyunca zorla alıkoyduğu öğrenildi. Kadının korktuğu için şikâyetçi olmadığı, ailesinin ise F.G. hakkında kızlarını kaçırdığı gerekçesiyle önce şikayetçi olduğu ardından iddiaya göre tehditler üzerine şikayetlerini geri aldığı ifade edildi. Zanlılar tutuklandıktan sonra birbirinden çelişkili ve tahrik indirimi almaya yönelik ifade verdiler, S.A. polisteki ilk ifadesini değiştirdi.  Yargılama sürüyor.

Meryem Yılmaz (28) Diyarbakır’da İ.Y. (30) tartıştığı 3 çocuk annesi karısını evde bıçaklayarak öldürdü. İ.Y. kendisini durdurmaya çalışan ev sahibini de bıçakla yaraladı. Cinayetten sonra kaçan koca yakalandı. Zanlının karısına sürekli şiddet uyguladığı, cinayet günü Meryem Yılmaz’ın annesini arayarak can güvenliğinden korktuğunu söylediği ifade edildi. Sanığa ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası veren mahkeme, haksız tahrik ve saygın tutum indirimi uygulayarak cezayı 20 yıla indirdi. Mahkemenin üye hakimi haksız tahrik indirimine muhalefet ederken, mağdur avukatı temyiz başvurusu yaptı.

Dursun Teker (32) Konya’da eşi tarafından evde ölü bulunan ve sobadan zehirlendiği sanılan Dursun Teker’i kayınbiraderinin öldürdüğü ortaya çıktı.

Kübra Kart (42) İstanbul’da T.K. (43) 17 yıllık karısı Kübra Kart’ı bıçaklayarak öldürdü, cesedini parçalayarak çöp konteynırına attı. Karakola gidip kayıp müracaatı yapan kocanın kadına daha öncede sürekli şiddet uyguladığı ve annesinin yanında bıçakla tehdit ettiği öğrenildi. Kocanın şizofreni hastası olduğu ve bir süredir tedavi almadığı iddia edildi. T.K. ‘Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklandı.

Hüsne Aslan (23) Antalya’da Ş.K.’nin (29) tartıştığı kız arkadaşı Hüsne Aslan(23), araçtan inmek isterken aracın hareket etmesi  sonucu  tekerleğin altında ezilerek öldü.  Önce 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Ş.K., iyi hal indirimi ile cezası 16 yıl 8 aya indirildi.

Leyla Şahin (38) Ankara’da özel güvenlikçi S.K. (30), nişanlandığı teyzesinin kızı 1 çocuk sahibi Leyla Şahin’i önce darp etti ardından yastıkla boğdu ve sonra kendini astı. Kadının 2 yıl önce ilk eşi tarafından şiddete maruz kaldığı için boşandığı öğrenildi.

Nuriye Saçı (36)Denizli’de 2 yıldır imam nikahlı olarak T.B.(41) ile birlikte yaşayan iki çocuk annesi Nuriye Saçı tartışma sırasında T.B. tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Yeliz Özcan (5)-Mehtap Özcan (28)  Maraş’ Elbistan da M.Ö. (34) karısı Mehtap Özcan’ı  ve kızı Yeliz Özcan’ı  boğazını keserek öldürdükten sonra  intihar etti.

Şule Cımbılaz (40)  Kızını korumaya çalışırken kızının sevgilisi G. A. tarafından pompalı tüfekle öldürüldü.

Sabiha Teskiricioğlu (32) Kırıkkale’de askerliğini yapan Y.T. (22) izinle geldiği evde üvey annesi Sabiha Teskiricioğlu’nu bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra kaçan Y.T. yakalandı.

Türkan Alkaya (56)  Kahramanmaraş Elbistan’da kaybolduktan 40 gün sonra evinin yakınında metruk bir binada öldürülmüş olarak bulunan kadının katil zanlısı yakalandı.  Zanlı tecavüze direndiği için kadının boğazını kesip öldürdüğünü itiraf etti.

MART

Şemsiye Budak (30-35)  Mart 2015 tarihinde Şemsiye Budak, Eskişehir’ de Porsuk Çayı’nda göğsünün altında bir bıçak yarasıyla ölü bulundu. Ölüm sebebi bilinmiyor.

Şölen Doğan (41) yalnız yaşadığı Silivri Selimpaşa’da ki evinde elleri ve ayakları bağlanmış, kafasına poşet geçirilmiş halde ölü bulundu.

Rabia Akpınar  (59) Erzurum’da emekli bekçi M.A. (59) boşanmak isteyen 35 yıllık karısı 9 çocuk annesi Rabia Akpınarı’ı tartıştıkları sırada ruhsatlı tabancasıyla başından vurarak öldürdü. M.A.olaydan bir süre sonra polisi aradı ve teslim oldu. M.A.’nın 2012 yılında da boşanmak istediği için karısına şiddet uyguladığı, kadının şikâyetçi olduğu ancak yakınlarının ısrarı üzerine vazgeçtiği öğrenildi.

Emine Ünsal (30) Adana’da  E.Ü. (26) abisinin karısı Emine Ünsal’ı av tüfeğiyle öldürdü. Pompalı tüfeğini temizlerken kazayla yengesini öldürdüğünü söyleyen zanlının, yengesini yemek vermeyince çıkan tartışma sonrası vurduğu ortaya çıktı.

Deniz Aktaş (20) Antalya’da L.B.Ç. (40) sevgilisi Deniz Aktaş’ı  polisler kapının önündeyken üç el ateş ederek öldürdü. L.B.Ç. Aktaş’ı önce evde zorla alıkoydu, dövdü, polis ekiplerine kapıyı açmadı, kadını öldürdükten sonra Aktaş’ın annesini arayarak cinayeti söyledi ve cinayetten 1,5 saat sonra teslim oldu. Deniz Aktaş’ın erkekten daha önce şiddet gördüğü gerekçesiyle iki kez şikayetçi olduğu, erkek hakkında uzaklaştırma kararı verildiği, Aktaş’ın iki şikayetinden vazgeçtiği ifade edildi.

Gülcan Oğuz (38)  İzmir Tire’de cezaevinden izinli çıkan U.O. (35),  önceki evliliğinden bir kızı olan karısı Gülcan Oğuz’u tabancayla öldürdü. U.O.’nun karısına şiddet uyguladığı için 90 hapis cezasına çarptırıldığı ifade edildi. Cinayetten sonra kaçan, Ödemiş’te birahaneye gittiği saptanan zanlı, burada düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Yasemin Çakar (32) Antep’te Ş.Ç. (35) karısı Yasemin Çakar’ı tabancayla öldürdü. S.Ç. cinayetten sonra intihar etti. Çakar’ın bir süre önce ailesinin yanına taşındığı, kocasından ayrılmak istediği ancak erkeğin kadının ailesini ikna ederek kadının eve geri dönmesini sağladığı ifade edildi. Çakar çiftinin 4 çocuğu da  olay anında evdeydi.

Ceylan Korkmaz (35) Urfa Siverek’te Ceylan Korkmaz çocuklarının okulu önünde pompalı tüfekle öldürüldü. Cinayetten sonra eşi Ahmet Korkmaz. ve akrabaları erkekler  S.K., N.K., T.K. ve P.K. gözaltına alındı. Erkeklerden P.K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken diğer erkekler tutuklandı. Ahmet Korkmaz polisteki ifadesinde cinayeti namus bahanesiyle işlediğini söylediyse de Ceylan Korkmaz’ın katil zanlısı kocası A.K.değil polis ifadesinde suçunu itiraf eden N.K. olduğu anlaşıldı. Eşi vefat edince kardeşi Ahmet Korkmaz ile evlendirilen Ceylan Korkmaz’ın, A.K. den bir çocuğunun olduğu öğrenilirken, cinayetin sebebi ise iddiaya göre Ceylan Korkmaz’ın başka bir erkekle görüştüğü iddiası.

Zehra Aydın (35) İstanbul’da S.A. 2 ay önce evlendiği karısı üç çocuk annesi Zehra Aydın’ı (35) evde boğarak öldürdü. S.A. kadını kıskançlık sebebiyle öldürdüğünü yazan bir not bıraktıktan sonra kaçtı. Erkeğin kadının cesedi etrafında kokmasın diye naftalin koyduğu ifade edildi. S.A. cinayetten birkaç gün sonra Ankara’da teslim oldu.

Aynur Özilban (27) İzmir’de ilk evliliğinden olan 9 yaşındaki çocuğu ile ablasının yanında yaşayan Aynur Özilban (27)  aynı yaştaki dayısının torunu tarafından tabancayla başına ateş edilerek öldürüldü  “Ben onu karım gibi seviyordum” notu bırakan adam cinayetten sonra intihar etti.

F.T (17) Van’da 28 Şubat’ta K.T. kızı F.T.’yi darp ederek ağır yaralamıştı, intihar ettiği iddiasıyla hastaneye kaldırılan kadının beyin ölümü gerçekleşti. F.T.’nin annesi Z.T. eski kocası K.T. ve akrabalarının kızının ölümüne intihar süsü verdiklerini iddia etti, polise ve savcılığa başvurdu. K.T.’nin gözaltına alındıktan kısa bir süre sonra serbest bırakıldığı ifade edildi. Z.T. eski kocasının polise şikâyetçi olmaması için tehdit ettiğini söyledi.

Gülistan Çelik (58) İzmir Konak’ta A.Ç. (56)  4 çocuk annesi Gülistan Çelik’i boğarak öldürdü. Kadının kızı babasının annesini sürekli öldürmekle tehdit ettiğini ifade etti. Cinayetten sonra kaçıp saklanan zanlı koca yakalandı.

Ayşe Işık (22)Semire Balık (47) Adana’da H.B., oğlu A.B. ile birlikte eski karısı Semire Balık (47) ve kızı Ayşe Işık’ı (22) tabancayla öldürdü. Ayşe Işık’ın 9 Mart’ta kocası M.I ve kardeşi A.B.’nin kendisini tehdit ettiği için polise şikâyetçi olduğu; Semire Balık’ın da eski kocası H.B. tarafından tehdit edildiği öğrenildi. Boşanan H.B. ve Semire Balık’ın mal paylaşımı davası olduğu ve cinayetlerin mal paylaşımı yüzünden olduğu iddia edildi. Cinayetle ilgili H.B.’nin damadı D.D., erkek kardeşi H.B., ortağı erkek İ.Ö. ve hakkında altı ay uzaklaştırma kararı bulunan Ayşe Işık’ın kocası M.I. gözaltına alındı. H.B.’nin oğlu A.B. ve diğer dört çocuğuyla kaçtığı ileri sürüldü.

İstanbul’da Cenap Tahtacı altı aylık kız bebeği Aslıhan Zeynep Tahtacı’yı ağladığı için darp ederek öldürdü. Baba 2014 yılında da kızını aynı sebeple boğarak öldürdüğü itiraf etti. Karısı erkeğin kendisine devamlı şiddet gösterdiği ve şikayetçi olmasın diye öldürmekle tehdit ettiği ifade edildi.

Kıymet H (62) Diyarbakır’da H.H. (66) karısını 57 defa bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra kaçan H.H. karısını kendisini aldattığını düşündüğü için öldürdüğünü söyledi.

Ş.Y. (68) Ankara Mamak’ta yalnız yaşayan kadın, evinde kasten çıkartılan yangında, üzerine kolonya dökülerek diri diri yakılarak öldürüldü.

Ayşe K (78)  Kahramanmaraş Göksu’da kocası tarafından evde boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulundu.  Eve gelen komşusu da fenalaşarak beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

Hanım Çakmak (32) Erzurum’da defalarca bıçaklandıktan sonra iş makinesinin altına atılan 5 çocuk annesi Hanım Çakmak’ı katil zanlısı sevgilisi olduğu iddia edilen L.S. tutuklandı.   Çakmak’ın daha önce sevgilisi hakkında şiddet uyguladığı için şikayetçi olduğu öğrenildi.

Ayşegül Bülbül (28) Gaziantep’in İslâhiye İlçesi’nde, kendilerinden haber alınamayan Ayşegül Bülbül ile 4 yaşındaki oğlu Yasin, evlerinde boğazları bıçakla kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Katil zanlısının kocasının yeğeni M.P. olduğu ortaya çıktı. Zanlı, Bülbül’e aşık olduğunu ve olay günü eve alınmayınca sinirlenip genç kadını öldürdüğünü, olayı gören çocuğu da boynundan bıçakladığını itiraf etti.

Leyla Avcı (29)Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan cinayet hükümlüsü 33 yaşındaki M.A., kendisini ziyarete gelen eşi Leyla Avcı’yı özel görüşme için hazırlanan pembe odada meyve bıçağıyla boğazını keserek öldürdü.

Eylem Mecit (35) Antalya’da H.Ö. (72) evlenme teklifini reddeden sevgilisi 2 çocuk annesi Eylem Mecit’i pompalı tüfekle öldürdü ve ardından intihar etti.

Susen Tersi İstanbul’da F.T., telefonda kavga ettiği kız arkadaşı Susen Terzi ile barışmak için gittiği apartmanda,  barışmayı kabul etmeyince silahla vurdu,  sonra aynı silahla intihar etti.

Fidan Kaya (34)  Malatya’da birkaç ay önce eşinden boşanan iki çocuk annesi Mukaddes Fidan Kaya’nın önce silahla vurulduğu daha sonrada cesedinin kısmen yakılarak gömüldüğü ve parçalanmadığı tespit edildi. Cinayetin kuzeni Ş.Ö.(49) tarafından gerçekleştirdiği anlaşıldı. Fidan Kaya’yı kıskançlık yüzünden öldürdüğünü söyleyen zanlının cesedi de yok etmek için yakarak toprağa gömdüğünü itiraf etti.

Fatma Çoşkun (30) Konya’nın Ilgın ilçesinde 35 yaşındaki A.Ç., 2 çocuğuyla evi terk edip ailesinin yanına yerleşen  4 aylık hamile eşi Fatma Coşkun’u, 7 yaşındaki oğlunun gözleri önünde ‘O çocuk benden değil’ diyerek tabancayla vurup öldürdü.  Cinayet günü Fatma Çoskun’un ailesinin jandarmaya erkek hakkında şikayetçi olmaya gittiği, erkeğin Fatma C.’yi sürekli tehdit ettiği ifade edildi. Cinayetten sonra kaçan A.C. yakalandı.

Ağırlaştırılmış müebbet cezasının verildiği davada haksız tahrik indirimine hükmedildi. Ayrıca katilin pişman olması(!), suçu itiraf etmesi ve duruşmadaki davranışları iyi hal indirimine neden oldu.

Nurgül Er (43) Yalova’da E.P. (67) 7 yıldır birlikte yaşadığı sevgilisi Nurgül Er’i ve kadının oğlu Yalçın Er’i (21) av tüfeğiyle öldürdü.  Cinayetten sonra teslim oldu.

Özden K. (32) Ankara’da tartıştığı kız arkadaşını başına vurarak öldürdüğü öne sürülen C.A. tutuklandı. Zanlının, cinayetin ardından olaya kaza süsü vermek için cesedi yola attığı, üzerinden bir otomobilin geçince de jandarmayı arayarak kaza ihbarında bulunduğu belirlendi

Bağdat Böğür (20)  İstanbul’da askerden izinli gelen olan S.B. (21) 2 aylık hamile olan 4 yıldır nikâhsız yaşadığı Bağdat Böğür’ü bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra kaçan zanlı yakalandı.

Yıldız Nazlı (44) İzmir Selçuk’ta, yemek hazırlama konusunda sürekli tartıştığı eşinin ‘boşanalım’ demesi üzerine çılgına dönen E.N. (53), karısı Yıldız Nazlı’yı av tüfeğiyle vurarak öldürdü  daha sonra tüfeği kafasına dayayarak intihar etti.  Dehşete şahit olan oğulları tartışma sebebini “Annem işe başladıktan sonra evdeki sorumluklarını yerine getirmiyordu. Akşam eve geldiğimizde yemek hazır olmuyordu ve bu sebepten dolayı sürekli tartışma yaşanıyordu” diye anlattı.

Pazike Açıkgöz (79) Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde oturan Kore Gazisi 85 yaşındaki A.A., eşi 79 yaşındaki Pakize Açıkgöz’ü uyurken tabanca ile vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti.

Nisan

Fatma Düz (28) Mersin’de M.D. (26) iki ay önce boşanma davası açan ve evden ayrılan bir çocuk annesi karısı Fatma Düz’ü ve kadının babası Mesut Gökten’i pompalı tüfekle öldürdü, kadının annesi E.G. ve kadının eltisi H.G.’yi yaraladı. Yurt dışına kaçmaya hazırlanırken yakalanan zanlı suçunu itiraf etti ve çocuğunu göstermedikleri için olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

Ülker Demirayak (28) evli ve iki çocuk babası O.T. (45), dün gece, gönül ilişkisi yaşadığı iddia edilen eşinden boşanmış, 3 çocuklu Ülker Demirayak’ı pompalı tüfekle öldürdü. Demirayak’ın 5, 7 ve 9 yaşındaki üç çocuğunun Banaz Kaymakamlığı tarafından koruma altına alındığı öğrenildi.

Gülhanım Özyer Kırıkkale’de Yalçın Olgun (37) kar maskesiyle girdiği evde kayınvalidesi A.B.’yi bıçakla yaraladı, aynı evde yaşayan Gülhan Özyer’i bıçaklayarak öldürdü. Kayınvalidesinin kendinse borcu olduğunu iddia eden Y.O. tutuklandı. Daha önce bir başka suçtan 7 yıl cezaevinde kalan Bulut’un damadı Yalçın Olgun saldırının zanlısı olarak tutuklanarak cezaevine konuldu.

 Nevin Kılıç(38) Uşak’ta L.D. bir süre öne eşinden boşanan 2 çocuk annesi Nevin Kılıç’ı bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan zanlı ifadesinde Kılıç ile gönül ilişkisi yaşadığını, evlenmek istediğini, ancak kadının kendisini oyalaması üzerine çılgına döndüğünü söyledi.

Güllü Hassan (32) Gaziantep’te, Suriye uyruklu 38 yaşındaki H.H., 4 çocuğunun annesi olan eşini dövdükten sonra başını zemine vurarak öldürdü. Gözaltına alınan erkek kadının düşerek öldüğünü iddia etti

Mehtap Dağ (42)  Osmaniye’de Ö.D. (45) karısı Mehtap Dağ’ı ve babası Fazlı Dağ’ı (83) tüfekle öldürdü. Norveç’te yaşayan Ö.D.’ın  karısına sürekli şiddet uyguladığı, daha önce hakkında altı ay uzaklaştırma kararı verildiği öğrenildi. Ayrıca erkeğin çocuklarına şiddet uyguladığı gerekçesiyle Norveç’te çocukların devlet korumasına alındığı ifade edildi. Ö.D. cinayetten sonra intihar etti.

İlkay Atmışkara (34)İzmir’de M.C. dini nikahlı eski karısı İlkay Altmışkara’yı barışma teklifini kabul etmediği için pazarda bıçaklayıp öldürdü. 4 aylık bir çocuğu olan kadının kocasından sürekli şiddet gördüğü için iki ay önce evden ayrıldığı, kocası hakkında şikayetçi olduğu, ancak erkeğin baskısıyla şikayetini geri çektiği ifade edildi. Cinayetten sonra kaçan M.C. tutuklandı.

Sonçiçek Karaağa (25) Siirt Şirvan’da 3 çocuk annesi ve 6 aylık hamile Sonçiçek Kocaağa evinin camından dışarıya bakarken isabet eden kurşunla hayatını kaybetti.  Cinayet sonrası yapılan çalışmalar sonucunda maktul Sonçiçek Kocaağa’nın, eşi Z. K. isimli şahıs tarafından öldürüldüğünü tespit edildi. . Zanlı İstanbul da yakalanarak sevk edildiği adli makamlarca “Tasarlayarak Adam Öldürmek” suçundan tutuklandı.

Sinem Şahin (21) Cesedi bir viyadükte bulunan 2 ay önce evlenen kadının        Şahin’in, yasak aşk yaşadığı eşinin kardeşi tarafından boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Sinem Şahinin  H.Ç ile birlikte kaçarak İstanbul’a geldiği öğrenildi.

İpek Bakımcı (27)  Hatay Samandağ’da  hakkında uzaklaştırma kararı olan M.A.B. bu karara rağmen eve gelip şiddet uygulamaya devam edince İpek Bakımcı boşanma davası açtı. Bunun üzerine kadının babasının iş yerine giden koca 2 çocuğunun annesi karısını pompalı tüfekle vurarak öldürdü, baldızını da yaraladı. Cinayetten sonra zanlı kaçtı.

Yurdagül Altınel(40) Ankara Keçiören’de 20 yıllık karısının kendisini aldattığını düşünen  E.A. Yurdagül Altınel’i ve karısının sevgilisi olduğunu öne sürdüğü Ceyhan Dağlı’yı tabancayla öldürdü. Cinayetten sonra kaçan E.A. yakalandı.

Ümmühan Kara (52)  Mersin’de 3 çocuk annesi Ümmühan Kara, evinde ölü bulundu. İncelemeler sonunda komşusu Ç.S. katil zanlısı olarak tutuklandı.

Yaşare Karakök (52) İstanbul Sultangazi’de  E. M. (56) eski karısı Yaşere Karakök’ü boğarak öldürdü. Cinayetten sonra teslim olan erkek cinayeti yedi yıl önce boşandığı Karakök’ü başka erkeklerle görüştüğü için işlediğini söyledi. Ender M.’nin cinsel istismar suçundan poliste kaydı olduğu ifade edildi.

Camila Kerimova (44) İstanbul Fatih’te Türkmenistan uyruklu Camila Kerimova, yaşadığı apartman dairesinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Polis, cinayetin gasp amaçlı işlenmiş olma ihtimali üzerinde duruyor.

Kimliği bilinmiyor Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş.’ye ait Yatağan- Milas karayolu üzerindeki kömür havzasında bulunan döküm sahasında, 70-80 yaşlarında olduğu tahmin bir kadın cesedi bulundu. Savcı ve jandarmanın yaptığı ilk incelemede vücudunda herhangi bir yara izine rastlanmayan kadının cesedi, otopsi için Yatağan Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma hala sürüyor.
Fatma Ceniviz (58) K.K. tartıştığı karısı  Nursen Kır (38) ve araya giren kayınvalidesi  Fatma Ceniviz’i (58) bıçakladı. Fatma Ceneviz hayatını kaybetti, Nursen Kır ve evde misafir olarak bulunan A.S.’yi (17) yaraladı. Gözaltına alınan K.K. mahkemece tutuklandı.

Ahi Özkan (23) Suriye’deki iç savaştan kaçıp yerleştikleri Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde, evinde bıçaklanarak öldürülen  Ahi Özkan’ın cinayet şüphelisi olarak Suriye uyruklu Y.M. tutuklandı. Y.M. nintecavüz etmek istediği genç kadını, direnmesi üzerine öldürdüğü belirtildi. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Özlem Yener (21) Manisa’da, Ö.Ç. iki gün önce ayrıldığı nişanlısı Özlem Yener ve kadının babası Şener Yener’i bulundukları otomobilin önünü keserek pompalı tüfekle öldürdü ve cinayetten sonra intihar etti.

Şuca Gennem (39) Maraş’ta Suriyeli öğretmen E.İ. Suriyeli öğretmen arkadaşı Şuca Gennem’i boğazını keserek öldürdü. Erkek cinayetten sonra kaçtı.

Esra Gülyol (24) Bursa’da O.G. (30) arkadaşıyla birlikte eski sevgilisi Esra Gülyol’un aracının önünü kesti, eşi cezaevinde tutuklu  olan kadını tabancayla öldürdü. Cinayetten sonra Orhan G. ve üç erkek gözaltına alındı.

Ayça Tekin (27) Adana’da A.K. (20) evine gittiği  arkadaşı Ayça Tekin’i derdini dinlemediği gerekçesiyle darp ederek yere düşürdü ve boğarak öldürdü. Cinayetten sonra hırsızlık süsü vermek için evdeki cep telefonu ve anahtarı alarak kaçan erkek tutuklandı.

Güneş Kavlak (38) Adana’da Güneş Kavlak, kızını korumak isterken kızının evlenmek istemediği genç tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü.

Elif Dündar (27) Siirt’te Z.D. karısı Elif Dündar’ı darp ettikten sonra boğarak öldürdü. Kadının kocası Z.D.’den sürekli şiddet gördüğü ve vücudunda darp izleri olduğu ifade edildi. Z.D. cinayet şüphelisi sıfatıyla gözaltına alınırken, zanlı ve ailesi cinayetin intihar olduğunu iddia etti.

Yasemin Sönmez (32) Antalya’da kendisine cinsel saldırıda bulunan eski iş arkadaşını 17 kez bıçaklayarak öldüren Yasemin Sönmez, cezaevinden çıktıktan sonra nişanlandığı H.Ş. (35) tarafından 12 kez bıçaklanarak öldürüldü. Polise teslim olan Hakan Şengül, nişanlısının erkekliğine laf etmesi üzerine kendini kaybedip cinayeti işlediğini öne sürdü. Müebbet hapis cezası ile yargılanan katil zanlısı Hakan Şengül’ün yargılandığı duruşmada, “haksız tahrik” indirimi uygulayarak cezayı 18 yıla düşüren mahkeme heyeti Şengül’ün yargılamanın aydınlatılmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle bu cezada da indirim yaparak 15 yıla düşürdü.

Meral Duran (34) Ankara Mamak’ta O.D.  (34) ayrılmak isteyen karısı 2 çocuk annesi Meral Duran’ı  barışma teklifini kabul etmediği için polis karakolunun yan sokağındaki parkta, 20 defa bıçaklayarak öldürdü. Meral Duran’ın kocasından sürekli şiddet gördüğü için Kırşehir’den Ankara’ya ailesinin yanına geldiği ifade edildi. Cinayetten sonra parkta bekleyen O.D. tutuklandı.

 MAYIS

İlkay Altmışkara (34) İzmir’de M.Ç. dini nikahlı karısını çalıştığı dükkanın önünde defalarca bıçaklayarak öldürdü. M.Ç.’nin kadına daha öncede şiddet uyguladığı, en son üç hafta önce kadının kolunu kırdığı bunun üzerine kadının evi terk ettiği ve erkek hakkında şikâyetçi olduğu öğrenildi. M.Ç.’nin de daha önce işlediği bir cinayet nedeniyle ertelenmiş 14 yıl hapis cezası bulunması nedeniyle Altmışkara’dan savcılıktaki suç duyurusunu geri çekmesi ve evine geri dönmesi yönünde baskı kurduğu ileri sürüldü. Dini nikahlı eşini öldüren sanık için hiçbir indirim yapılmadan müebbet hapis cezası verildi.

Ersel Gül (27) Edirne’de G.F.G. (32) karısını  uyurken ruhsatlı av tüfeğiyle bir el ateş ederek öldürdü, yan evde dedesiyle kalan 8 yaşındaki oğluna ateş edip ağır yaraladı ve Cinayetten sonra  köy meydanında intihara teşebbüs etti, yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ersel Gül’ün bir aydır kocasının saldırısı ve ölüm tehditlerinden dolayı ailesinin yanına gittiği ancak oğlu için geri döndüğü ifade edilirken erkeğin psikolojik tedavi gördüğü öne sürüldü.

Fatma Duhan (44) 10 yıl önce eşinden boşanan M.A.’nın, yeni tanıştığı belirtilen Fatma Duhan’ın başına av tüfeği ile iki el ateş ettikten sonra aynı silahı başına dayayıp ateşleyerek intihar ettiği belirlendi.

Seda Camgöz (31) B.D., sokakta eski eşini 9 yerinden bıçakladı. Vatandaşların gözü önünde eşine defalarca bıçak saplayan eski koca, kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı. Hastaneye kaldırılan kadın ise kurtarılamadı.  Çiftin 2 ve 5 yaşlarında ki çocuklarının velayeti dedelerine verildi.

Değer Deniz (39) İstanbul Sıraselviler’deki evinde genç şarkıcının ellerinin telefon şarj kablosu ile bağlandığı ve bir çanta kayışıyla boğularak öldürüldüğü belirlendi. Hırsızlık amacıyla girdiği evde müzisyen Değer Deniz’i tecavüz edip öldüren katil zanlısı C.M’nin 43 yıldan 58 yıla kadar hapis istemiyle İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Poliste eve, hırsızlık yapmak için girdiği şeklinde ifade veren C.M., mahkemede ifadesini değiştirdi, Aralarında ilişki olduğunu iddia ederek Değer Deniz’i  kıskançlık ve erkeklik gururunu inciten sözler nedeniyle öldürdüğünü ileri sürdü. Resmi nikahsız olarak yaşadığı kişiyle 10 aylık bir çocuğunun bulunduğunu, eşinin duymaması için poliste farklı ifade verdiğini söyledi.

Nargize Tairova (36) Gültepe Mahallesi’nde erkek kardeşi ile beraber yaşayan Türkmenistan uyruklu Nargize Türkeova evinde ölü bulundu. Tariova’nın arkadaşı olduğu öğrenilen 2 kişi gözaltına alındı.

Güler Dursun (47) Giresun’da yaralama suçundan girdiği cezaevinden yeni tahliye olan E.D. (48) ailesinin evine yerleşen ve boşanma davası açan karısı Güler Durmuş’u  barışma teklifini reddettiği için tabancayla öldürdü ve sonra intihar etti. E.D.’nin cinayetten önce yerel bir gazeteye kadını bulmak için kayıp ilanı verdiği ortaya çıkarken, Güler Durmuş’un erkekten gördüğü şiddet sebebiyle çağrılı koruma kararı aldırdığı ifade edildi.

Hatice B.(75) Balıkesir’de O.B. (80) karısı Alzheimer hastası Hatice B.’yi uykusunda öldürdü. O.B. cinayetten sonra teslim oldu.

Ömür Alarçin (41) İstanbul Esenyurt’ta  A.Ç. (53) dini nikahlı karısı Ömür Alarçin’i ayrıldığı için tabancayla yedi el ateş ederek öldürdü. Cinayetten sonra kaçan zanlı tutuklandı. Alarçin’in A.Ç.’e daha önce hakaret davası açtığı ifade edildi.

Berrin Karaca (55) İstanbul Ümraniye’de B.E. bir eğlence mekanı sahibi Berrin Karaca’yı aracına bineceği sırada başından vurarak öldürdü. B.E. olay yerine gelen polise teslim oldu ve kadını kalan borcu nedeniyle kendisine hakaret ettiği için öldürdüğünü söyledi.

E.F.G. Ankara’da avcı B.P. (51) eski karısı iki çocuk annesi E.F.G’yi Gölbaşı’nda arabada ruhsatlı tüfeğiyle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek tutuklandı. E.F.G.’nin bir ay önce erkekle tekrar yaşamaya başladığı öğrenildi.

Filiz Kaymaz (40) Kırklareli’nde E.Y. (41) 5 yıl önce boşandığı karısı 15 yaşında bir kız annesi olan Filiz Kaymaz’ı pompalı tüfekle öldürdü ve sonra  intihar etti. Eski kocanın iki yıl önce kadını bıçakla yaraladığı ifade edildi.

Hacer Aladağ (28)  Diyarbakır’da M.A. (35) sürekli fiziki ve cinsel şiddet uyguladığı karısı üç çocuk annesi Hacer Aladağ’ı tecavüz ettikten sonra elektrik kablosuyla boğarak öldürdü. Hacer Aladağ’ın bir ay önce kocasından şiddet gördüğü gerekçesiyle kadın sığınma evine yerleştiği ifade edilirken kadının bir süre önce sığınma evinden evine geri döndüğü öne sürüldü. Kadının cinayetten önce tehdit edildiğini belirtip koruma istediği ancak polisin işlem yapmadığı ifade edildi. Cinayetten sonra kaçan koca ağaca asılı şekilde ölü bulundu.

Ayşe Pınar (19) Nevşehir’de İ.D.  kardeşi Ayşe Pınar’ı mevsimlik işçi olarak çalıştığı tarlada başına çapayla vurarak öldürdü. Ayşe Pınar’ın çocuk gelin olduğu, kocasından bir süre önce ayrıldığı ifade edilirken İ.D.’nin kadının telefonuna gelen bir mesajdan sonra cinayeti işlediği öne sürüldü. İ.D. cinayetten sonra teslim oldu.

Dürdane Yüksel (39) Çorum’da 46 yaşındaki M.B., bir süredir birlikte yaşadığı Dürdane Yüksel’i tabancayla öldürdükten sonra intihar etti.

Demet Demirel-(32) Zeynep Demirel (11) Ankara’da polis memuru B.D.(41) karısı Demet Demirel’i  ve kızı Zeynep Demirel’i beylik tabancasıyla öldürdükten sonra intihar etti.

Sevda Koca Çorum’da E.K. boşanma davası açan ve barışma teklifini reddeden karısı S.K.’nin evini basıp, tabancayla defalarca ateş etti, kayınbiraderinin karısı Sevda Koca’yı öldürdü, karısı S.K.’yi yaraladı.

Elif Duran (33) Denizli’de 38 yaşındaki dört çocuk babası E.D.,  kavga ettiği tekstil işçisi eşi Elif Duran’ı, 18 yaşındaki kızına aldığı elbisenin etek boyu yüzünden öldürüp, intihar etti.

Emine Kabak (54) Iğdır’da M.A., komşusu Emine Kabak’ı av tüfeğiyle öldürdü. M.A.’ın kadını daha önce taciz ettiği için tutuklandığı, cinayetten bir süre önce tahliye edildiği öğrenildi. Cinayetten sonra kaçan katil zanlısı tutuklandı.

D.Y. (39) Nevşehir’de evli olan M.B. sevgilisi D.Y.’yi tabancayla öldürüp ardından intihar etti.

Neslihan Gönültaş (19) İzmit’te anlaşmalı olarak boşanma davası açtıkları belirlenen, 2 yıllık evli ve bir çocukları olan M.G. (23) ile Neslihan Gönültaş arasında tartışma çıktı. Mehmet Gönültaş eşine tabancayla 3 kurşun sıkarak ağır yaraladı. Genç kadın hastanede hayatını kaybetti. Koca tutuklandı.

Yıldırım Güler (63) Elazığ’da H.Y. (68)  tartıştığı eşi Güler Yıldırım’ı 13 yerinden bıçaklayarak öldürdü. H.Y. eşini öldürdükten sonra polise giderek cinayet işlediğini söyleyip teslim oldu.

HAZİRAN

Menekşe Yerlikaya (26) Muğla’da A.R.Y. (29)  iki çocuk annesi karısı Menekşe Yerlikaya’yı boğarak öldürdükten sonra teslim oldu.

Ole Mahmut (18) Antalya’da kıskançlık krizine giren Suriyeli 22 yaşındaki İ.İ. eşi Ole Mahmut’u 5 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayetin ardından kaçan zanlı polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Funda Altınbezer (23) Muğla Bodrum’da M.K. (39) eski sevgilisi Funda Altınbezer’i arkadaşının doğum günü partisinde tabancayla öldürdükten sonra intihar etti.

Perihan G. Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde, yengesini bıçakla öldürdüğü ileri sürülen 17 yaşındaki M.G.,Jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

 

Sevim Tanışman (28)  Malatyalı 3 çocuk annesi genç kadın Sivas’ta silahla ateş açılması sonucunda hayatını kaybetti. Genç kadının yakınları cinayetin, kadının eşi ve kayınbiraderleri tarafından vurulmuş olabileceğini ileri sürdüler.

Serpil Erdoğan (43) İzmit’te 23 yaşındaki genç, hareket halindeki otomobilin arka koltuğunda tartıştığı annesi Serpil Erdoğan’ı bıçakla yaraladı. Otomobili kullanan sürücü heyecandan direksiyon hâkimiyetini kaybedince araç su kanalına yuvarlandı. Olayda Serpil Erdoğan hayatını kaybederken, cinayet şüphelisi olarak oğlu O.Ö., gözaltına alındı.

Nafiye Öztürk (55) Bolu’da hakkında karısına uyguladığı şiddet nedeniyle uzaklaştırma cezası bulunan E.G. (37), eşinden ayrılmasına neden olduğuna inandığı için evden ayrılan karısının annesi Nafiye Öztürk’ü pompalı tüfekle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek teslim oldu.

Rebiha Bükçüoğlu (47)  Balıkesir Gönen’de H.C. (28)  komşusu bir çocuk annesi Rabia Bükçüoğlu’nu  kendi evinde defalarca bıçaklayarak öldürdü. Kaçan H.C. Bandırma’da yakalanıp tutuklandı.

Ayşe Güneş (35) Berrak Güneş (9) Malatya’da S.G. (35) karısı Ayşe Güneş’i, kızı Berrak ve oğlu Miraç’ı uyurken bıçaklayarak öldürdükten sonra teslim oldu.

Canan Koçoğlu (19) Malatya’da R.A. (34) kardeşinin eski karısı Canan Koçoğlu’nu üç gün önce çalışmaya başladığı birahanede defalarca bıçaklayarak öldürdü. Küçük yaşta annesini kaybedince yetiştirme yurduna bırakılan Canan Koçoğlu’nun boşandığında Kadın Sığınma Evinde kaldığı, bakamayacağı için 6 aylık bebeğini de yetiştirme yurduna bıraktığı belirtildi.

Merve Kundakçı(42) Antalya’nın  Konyaaltı İlçesi’nde psikolojik tedavi gören 30 yaşındaki B.D., annesini odaya kilitledikten sonra 4.5 aylık hamile ablası Merve Kundakçı ile ikiz yeğenleri 6 yaşındaki Fatma Nur ve Mehmet Kundakçı’yı bıçakla boğazını keserek öldürdü.

Özlem Aydın (25) Çorum’da M.A. (28) evden ayrılan ve boşanmak isteyen karısı Özlem Aydın ve sevgilisi olduğunu öne sürdüğü Murat Yılmaz’ı (20) el ve ayaklarından bağlandıktan sonra tabancayla öldürdü. M.A.cinayetten üç sonra teslim oldu. Özlem Aydın ve sevgilisini kadının abisi T.A.’nın kaçırdığı ifade edildi.

Cansu Kaya (18) Muğla’da garsonluk yapan N.D. (24) ve M.P.Ç. (17), Cansu Kaya’yı boğarak öldürdükten sonra tecavüz etti. Erkekler cinayetten iki gün sonra kadının cesedini bir kanala attı. Çalıştığı iş yerinden çıktıktan sonra haber alınamayan Kaya’nın cesedi cinayetten üç gün sonra bulundu. Üzerinde sadece iç çamaşırı olan Cansu Kaya’ya yapılan ilk otopside, cinsel istismar bulgularına rastlandı. Kaya’nın boğulduktan sonra cansız bedeninin suya atıldığı tespit edildi M.P.Ç.’nin 18 Şubat’ta kadın cinayeti eylemine katıldığı öğrenildi.

L.K.(19) Van’da L.K.  evinin bahçesinde tabancayla öldürüldü.

Arzu Köse (25) Antep’te O.K.  5 yıllık karısı Arzu Köse’yi av tüfeğiyle öldürdü. Madde bağımlısı olduğu ifade edilen zanlı cinayetten sonra gözaltına alındı.

Sevda Uysal (42) -Ayşe Şahin (75) Bursa’da, polis memuru 41 yaşındaki A.U., birlikte yaşadığı Sevda Uysal ile annesi Ayşe Şahin’i tabanca ile öldürdü. Cinayet sonrası zanlı, silahı ile birlikte polise teslim oldu.

Ayşe Atasayar (35)  MEB çalışanı Ayşe Atasayar Ankara Çankaya’da bir rezidansta ölü bulundu.  Evin sahibi ve Atasayar’ın sevgilisi M.A., cinayet şüphesiyle tutuklandı.

E.Y. İstanbul Güneşli’de iki MİT mensubunun ölü bulunması ile harekete geçen polis, O.S.’nin bir süredir ilişki yaşadığı, E.Y.’yi öldürdükten sonra intihar ettiğini ortaya çıkardı

Songül Albayrak (38) Ankara’da H.A. karısı bir çocuk annesi Songül Albayrak’ı tabancayla öldürdü. H.A. cinayetten sonra polisi arayarak kadının intihar ettiğini söyledi. Gözaltında cinayeti itiraf eden erkek tutuklandı.

Saadet Dündar(41) Adana’da A.G.(52) 25 yıllık dini nikahlı karısı Saadet Dündar’ı  evinin önünde av tüfeği ile öldürdü. Cinayetten sonra teslim olan erkek cinayeti kıskançlık yüzünden işlediğini söyledi. Saadet Dündar’ın nüfus kaydının olmadığı ve çocuklarının A.G.’nin resmi nikahlı eşinin üzerine kayıtlı olduğu ve zanlının 1988 yılında ilk karısı Zekiye Gürbüz’ü döverek öldürdüğü ifade edildi.

Ayşe Şahin(43)- Şerife Şahin (Akkulak) (20)- Şeyda Şahin (12)Şeyma Şahin (13)  Karaman’da H.N.(25) 2 hafta önce boşandığı eski karısı  Şerife Şahin’i, kadının annesi Ayşe Şahin’i, kardeşi Şeyda, Şeyma ve kuzeni Hüseyin Akkulak’ı (24)  av tüfeğiyle öldürdü.. H.N.’nin daha önce de çocuğun velayetini almak için‘hepinizi vuracağım’ diye tehdit ettiği, Şahin’in ve ailesinin tehditler üzerine şikâyetçi olduğu öğrenildi. H.N. cinayetten sonra önce kaçtı sonra teslim oldu.

A.Ç. Van Erciyes’te yayla evinde ateşli silahla vurulan kadın hayatını kaybetti.

Selgi Pektaş (41) Ş.B. Adıyaman’da 4 ay önce boşandığı eski karısı Sevgi Pektaş’ı evinde tabancayla 13 kere ateş ederek öldürdü ve cinayetten sonra teslim oldu.

TEMMUZ

Ayser K. Tokat Niksar’da H.K.  tarlada çalışan karısı Aysel Korkmaz’ı ve akrabası Nazım Korkmaz’ı pompalı tüfekle öldürdü. Zanlı cinayetten sonra kaçtı.

Aysel Demirci (73) Konya’da şizofren olduğu öne sürülen İ.D. Demirci,  annesi Aysel Demirci’yi boğazını keserek öldürdü. İ.D.’nin önce annesini darp ettiği ifade edilirken Demirci, gazetecilerin ‘niçin öldürdünüz?’ sorusuna, “Hapları attım. Hz. İsa geldi, ben Deccal’im dedi, öldürdüm” diye cevap verdi.

Çiğdem Cin Samsun Bafra’da K.C. tartıştığı karısı Çiğdem Cin’i baltayla öldürdü. Çiğdem Cin beş gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Cinayetten sonra kaçan zanlı yakalanıp cezaevine gönderildi.

Yasemin Örencik (36)  Bilecik’te hakkında uzaklaştırma kararı bulunan M.Ö. (47) boşanma davası açan karısı Yasemin Örencik’i  evinin önünde av tüfeğiyle öldürdü. Zanlı cinayetten sonra intihar etti.

El Af Mahammed Moklayit (22) Niğde’de El Af Mahammed Moklayit evinde öldürüldü. Cinayetten sonra kadının kocası A.S.A.’dan haber alınamadığı ifade edildi.

Rasime Koçbay (60) İstanbul Güngören’de A.K. (67) karısı Rasime Koçbay ve oğlu Alişan Koçbay’ı (41) tabancayla öldürdü ardından intihar etti.

Melisa Kolpar (17)Kocaeli’nde Z.Y. (17) bir çadırda birlikte kaldığı arkadaşı Melisa Kolpar’ı iple boğarak öldürdü ve cinayetten sonra intihar etti. Z.Y.’nin üzerinden “Oğuzhan’ın arkasından gidiyoruz. Melisa’nın ve kendi canımı ben aldım” yazılı not çıktı.

Gonca Özbulduk (31) Filiz Yazgı (32) Aksaray’da H.Ö., üç çocuğunun annesi ve 15 gün önce evden ayrılan eşini, kaynanasını ve eşinin erkek kardeşinin karısını tabancayla vurdu. Olayda 2 kişi öldü, bir kişi ise ağır yaralandı. Cinayetten sonra kaçan zanlı yakalandı ve cinayetleri eşinin kendisiyle gitmeyi reddettiği için işlediği öğrenildi.

Yeşim Korkmaz (24) İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde, nikâhsız yaşadığı O.Y. tarafından dövülen Yeşim Korkmaz, başına aldığı darbelerle yaşamını yitirdi. Polis, O.Y.’yi gözaltına aldı.

Feride Uslu (14) Manisa’da Psikolojik problemleri olduğu öne sürülen E.U.(33) ortaokuldan bu yıl mezun olan kızı Feride Uslu’yu av tüfeğiyle öldürdü ve ardından intihar etti.

Hanife Kayış Tekirdağ’da A.K. birlikte yaşadığı sevgilisi Hanife Kayış’ı boynundan bıçaklayarak öldürdü. A.K. cinayetten sonra teslim oldu.

Havva Altıntaş (26) Afyon’da İ.A. (28) ayrılmak isteyen karısı Havva Altıntaş’ı, 2 ve 6 yaşlarındaki çocuklarının gözü önünde av tüfeğiyle öldürdü ardından intihar etti. Havva Altıntaş’ın kocasından ayrılmak istediği ve sürekli babasının evine gittiği, ancak aile büyüklerinin ısrarıyla kocası ile barıştığı ve evine döndüğü öğrenildi.

Elif K. (21) İzmir’de S.K. (28) bir ay önce evlendiği karısı Elif K’yı bıçaklayarak öldürdü ve cesedi halıya sardı. Kadının cesedi cinayetten üç gün sonra bulundu. Cinayetten sonra kaçan koca yakalandı.

Nesibe Temizel (67) Mersin Anamur’da Y.T. (67), tartıştığı eşi Nasibe Temizel´i evinde tabanca ile göğsünden vurarak öldürdü, o sırada bahçede bulunan komşusu erkek S.G.’yi yaraladı. Y.T.cinayetten sonra gözaltına alındı.

Şükran Aylar (17) İzmir Konak’ta 41 yaşındaki S.A., iddiaya göre yetiştirme yurdundan sürekli kaçan kızı Şükran Aylar’ı 9 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Şükran Aylar, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Baba tutuklandı.

Güler Karahasanoğlu (42)  T.K. Ankara Keçiören’de Bülent K. (28) boşanmak isteyen ve evden ayrılan karısı Tuğba K.’yi (19) ve kızını korumaya çalışan annesi Güler K.’yi (42) bıçakladı. Güler Karahasanoğlu. hayatını kaybederken Tuğba K. ağır yaralandı. Cinayetten sonra kaçan zanlı yakalandı.

Leyla Damcı (41)-Gülcan Damcı (21) Giresun’da M.E. (33) oturmaya gelen komşuları Leyla Damcı ve kızı Gülcan Damcı’yı boğazlarını keserek öldürüldü. Cinayetten sonra evinde duş alan erkek jandarmayı arayarak teslim oldu.

AĞUSTOS

Zümrüt Bayram. Diyarbakır’da 17 yaşında bir erkek, ailesinin azmettirmesiyle ablası Zümrüt Bayram’ı pompalı tüfekle öldürdü. Bayram’ın bir süre önce kocasından ayrıldığı ve Malatya’da yaşamaya başladığı ancak ailesinin zoruyla Diyarbakır’a geldiği öğrenildi.

3 Ağustos 2015 tarihinde Diyarbakır’da bir kadın tabancayla ensesinden vurularak öldürüldü.

Diyarbakır Çermik ilçesi Petekkaya köyü kırsalında bir mağara içinde cansız bir kadın bedeni bulundu. Yapılan ilk incelemede mağara içinde bulunan kadın bedeninin 25–30 yaşlarında birine ait olduğu ve yaklaşık 2 hafta önce öldürülerek buraya atıldığının tahmin edildiği bildirildi. Boğazı kesilmiş ve bedeni yakılmış kadın bedeninin kime ait olduğu ve olayın kimler tarafından yapıldığının tespit edilmesi için soruşturma başlatıldı.

S.K (35) Kırşehir’de Ş.K. (71) evlerinin üst katında oturan gelini S.K. ‘yi tabancayla öldürdü. Gürültü yaptıklarını iddia ettiği torunları R.K. (8) ve A.K.’yi (7) ağır yaraladı. Zanlı cinayetten sonra yakalandı

Zeliha Güvendik (30) Diyarbakır’da D.C. (31) tartışma sonucu eski kız arkadaşı Zeliha Güvendik, kardeşi Cengizhan Güvendik’i öldürüp, anne Mukaddes Güvendik ile site güvenlik görevlisi Nurettin Mutlu’yu yaraladı ve ardından aynı tabanca ile başına ateş ederek intihar etti.

Rabia Aydın  (25) Balıkesir’de Y.A. (30), boşanmak isteyen karısı Rabia Aydın’ı iki çocuğuyla birlikte zorla bindirdiği araçta 30 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Rabia Aydın’ı bıçakladıktan sonra ağır yaralı halde yolda bırakan Y.A.’nın karısına sürekli şiddet uyguladığı, üzerine benzin dökerek yakmak istediği ve hakkında üç ay uzaklaştırma kararı verildiği öğrenildi. Cinayetten sonra kaçan zanlı 15 gün sonra yakalandı.

Vesile Arıkan İstanbul Zeytinburnu’nda B.A. (55), aynı apartmanda oturduğu kardeşinin sevgilisi Vesile Arıkan’ı tabancayla öldürdü. B.A.’nın cinayetten önce sokakta tartıştığı Serkan Öymen’i (25) öldürdüğü, kendisine engel olmak isteyen bir erkeği yaraladığı öğrenildi. Zanlı cinayetten sonra intihar etti.

Leyla Keklik (32) Sivas’ta T.K. (35) karısı Leyla Keklik’i av tüfeğiyle öldürdü, babası M.A.’yı ve kızı F.K.’yı (12) yaraladı. Zanlı cinayetten sonra intihar etti.

Hediye Y. Diyarbakır’da Ö.Y. ayrı yaşadığı ve boşanmak isteyen karısını barışma teklifini reddettiği için kadının evinde defalarca bıçaklayarak öldürdü. Hediye Y hakkında koruma kararı bulunduğu kadının kararı kendi isteği ile kaldırdığı öne sürüldü. Zanlı kadının komşuları tarafından darp edildi ve polis tarafından, güçlükle vatandaşların elinden alındı.

Remziye Türdeş (45) Adana’da T.F. (38) tanıdığı Remziye Türdeş’i parkta pompalı tüfekle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan zanlı yakalandı. T.F.’nin kadını borcunu ödemediği ve sahte para verdiği bahanesiyle öldürdüğü ifade edildi. Tutuklanan T.F. “Pişman değilim bir kamyon patates verdim bana sahte dolar verdiler” dedi.

Semiha Karakuş (64) Samsun’da İ.K. (66) karısı Semiha Karakuş’u tabancayla öldürdü. İ.K eve hırsız girdiğini düşünerek tabancasını aldığı ve tabancanın horozunu indirirken silahın ateş aldığı öne sürüldü. Gözaltına alınan zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güneş Kanak (35) İstanbul Şile’de B.F., sevgilisi Güneş Kanak’ı başına odunla vurarak öldürdü, cesedini parçalayarak üç ayrı konteynıra koydu. Tutuklanan zanlı, Kanak’ın eski sevgilisinden kaçmak için para istediğini ancak vermeyince kendisini “rezil etmekle” tehdit ettiği için öldürdüğünü söyledi. Kanak’ın eski sevgilisi tarafından daha önce bıçaklandığı ve erkeğin kadını tehdit ettiği ifade edildi.

Elif Çam (29) Eskişehir’de H.Ç. (40), bir süredir ayrı yaşadığı eşi Elif Çamı’ı sokak ortasında 3 yaşındaki kızının yanında pompalı tüfekle başından vurarak öldürdükten sonra intihar etti.

Merve Şengel (18) Erzurum’un Aziziye ilçesinde, nişanın atıldığını öğrenen 22 yaşındaki A.Y., nişanlısı Merve Şengel’i ve babasını bıçaklayarak öldürüp araya giren iki kişiyi de yaraladı.  Kaçan zanlı yakalandı.

Susan Çağlayan (36) Kocaeli’de garson F.A.  (22), işe yeni başlayan Suzan Çağlayan’ı cinsel ilişki teklifini reddettiği bahanesiyle 15 defa bıçaklayarak öldürdü. Kadının cesedini halıya sarıp evin bir odasına gömüp betonla kapattı. F.A. tedavi için gittiği hastaneden polisin şüphelenmesiyle çıkışta gözaltına alındı. Cinayeti itiraf eden zanlı tutuklandı.

Nuray Paylan (42)  Bodrum’da, 48 yaşındaki C.S.P., eve geç gittiği için tepki gösteren eşi Nuray Paylan’ı çıkan tartışma sonucu tabancayla öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti.

Ayşe Güloğlu (65)  İzmir’in Kira ilçesinde H.D., önce tartıştığı 4 yıllık karısı F.D.’yi defalarca bıçaklayarak ağır yaraladı, engel olmaya çalışan kayınvalidesi Ayşe Güloğlu’nu bıçaklayarak öldürdü. F.D.’nin hayati tehlikesinin devam ettiği ifade edildi, çiftin 2 yaşında bir oğlu var. Zanlı tutuklandı.

Şeyma Şahin Ankara Keçiören’de  A.Ş., boşanmak isteyen 5 yıllık karısı 1 çocuk annesi Şeyma Şahin’i konuşmak için çağırdığı parkta pompalı tüfekle öldürdü. Zanlı cinayetten sonra intihar etti. Olay yerinde bulunan kadının kız kardeşi ticari bir taksinin yanlarına geldiğini ve erkeğin araçtan silahı aldığını ifade etti.

Fettah Şahin (36) Urfa’da yolda yürüyen  Suriye uyruklu Fettah Şahin bilinmeyen nedenle kurşunlanarak öldürüldü Kadın vücuduna isabet eden çok sayıda mermiyle yere yığılırken, saldırıyı gerçekleştiren kişi yada kişiler kayıplara karıştı.

Satı Karamete (77) Ankara’da Y.K. (53), annesini defalarca bıçaklayarak öldürdü. Alkol bağımlısı olduğu öne sürülen Y.K’nin sürekli annesinin maaşını almak istediği ifade edildi. Zanlı cinayetten beş gün sonra Konya’da intihar etti.

Songül Ateş (43) Antalya’da hakkında evden uzaklaştırma kararı bulunan emekli öğretmen H.B.(69), eski karısı G.B.’nin evine zorla girmeye çalıştı, G.B.’ye yardım etmek için gelen arkadaşı Songül Ateş’i bıçaklayarak öldürdü, kadının komşusu erkek H.O.B.’yi (72) ağır yaraladı. H.B.’nin eski karısına evlilikleri süresinde şiddet uyguladığı ifade edildi. Cinayetten sonra kaçan zanlı tutuklandı.

Nezahet Çetin İki çocuk annesi Nezahet Çetin yanlarında yaşayan ve aynı zamanda akrabaları olan A.A.’nın (46) başına balyozla vurması sonucu ağır yaralandı ve hastanede hayatını kaybetti. Cinayetten sonra kaçan zanlı tutuklandı.

Gülay Memiş (38)  İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde çalışan polis memuru B.T., Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü‘nde görevli nişanlısı Gülay Memiş’i’i tabancayla ensesinden vurarak öldürdü.  Cinayetten sonra kaçan polis memuru tutuklandı.

Sezer Acar (24) Antalya’da tartıştığı ağabeyi tarafından tekemelnerek ve başına demir bükme makasıyla vurularak yaralanan genç kadın 9 gün sonra yaşamını yitirdi.

Nuray Çakmak (45)  Giresun Görele’de E.T., ayrı yaşadığı dini nikahlı  eşi 5 çocuk annesi Nuray Çakmak’ı sokakta tabancayla ateş ederek öldürdü. Kaçan zanlı aranıyor.

EYLÜL

Tutku Linda Trabzon’da bir erkek, seks işçisi trans kadın Tutku Linda’yı 200 defa bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra kadının elbiselerini giyerek kaçan erkek il dışında yakalandı ve tutuklandı.

Leyla Cengiz (18)Ankara’da T.C. (22) evden ayrılan 2 aylık karısı Leyla Cengiz’i  barışma teklifini reddettiği için 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Leyla Cengiz’in erkekle ağabeyinin kayınbiraderiyle “berdel usulü” evlendirildiği, 15 gün önce şiddet gördüğü için darp raporu alarak T. C.’den şikayetçi olduğu  öğrenildi. Annesinin yanına yerleşen kadının uzaklaştırma kararını kendi isteğiyle kaldırdığı öne sürüldü. Cinayetten sonra kaçan erkek tutuklandı.

Gülizar Borak (22) Mersin’de M.B. (32) erken yaşta, zorla evlendirilen karısı 2 çocuk annesi Gülizar Borak’ı çocuklarının gözü önünde tabancayla öldürdü. Erkeğin ve ailesinin Gülizar Borak’a yedi yıl boyunca şiddet uyguladığı, kadının defalarca şikayetçi olduğu, erkek ve ailesine 6’şar ay uzaklaştırma verildiği ancak şiddetin devam ettiği ifade edildi. Kadının kendi ailesinin de şiddete göz yumduğu öne sürüldü. Cinayetten sonra kaçan erkek il dışında yakalandı.

Gülşah Akdağ (32)Diyarbakır’da B.A.(38) boşanmak isteyen karısı 2 çocuk annesi Gülşah Akdağ’ı tabancayla öldürdü ve ardındanintihar etti. B.A.’nın kadına sekiz yıldır fiziki ve sözlü şiddet uyguladığı ve kadının uzun süredir boşanmak istediği öğrenildi.

Birgül Taş (39) Konya’da OÇ. (26) babasının dini nikahlı karısı Birgül Taş’ı  av tüfeğiyle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek tutuklandı. O. Ç. kadını 5 yıl önce evi babasının Birgül Taş yüzünden evi terk ettiğini ve babasından intikam almak için işlediğini söyledi.

Nuriye Altınparmak (37) Sivas Ermenek’te evli ve bir çocuk annesi Nuriye Altıparmak’ı eski sevgilisi olduğunu iddia edilen C.K. av tüfeğiyle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan zanlı yakalandı.

Şükran Kılıç (40) Aydın’da 60 yaşındaki E.İ., komşusu  Şükran Kılıç’ı tarlada çocuklarının yanında silahla vurdu. Cinayetten sonra kaçan E.İ. intihar etti.

Bahar Bakırcı (17) Samsun’da S.G. (20) 1 çocuk annesi dini nikahlı karısı Bahar Bakırcı’yı tabancayla ağır yaraladı.  Hastaneye kaldırılan genç kadın kurtarılamadı.  S.G çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Safiye Demir (33) Antalya Finike’de  hakkında uzaklaştırma kararı bulunan İ.A., barışma teklifini raddeden 5 çocuğunun annesi eski karısı Safiye Demir’i  av tüfeğiyle sokak ortasında öldürdü. Kadının erkekten dört yıl önce şiddet gördüğü için boşandığı, erkeğin kadınla sık sık barışmaya çalıştığı öğrenildi. Cinayetten sonra kaçan zanlı tutuklandı.

Nezahat Teke (51)  Aysel Teke (52) Düzce’de kızı sevdiği genç ile kaçan Y. D., dünürü Nezahat Teke’yi  ve onun görümcesi Aysel Teke’yi  av tüfeğiyle öldürdü. Y. D.’nin kızının evlenmesine karşı çıktıkları için kadınları öldürdüğü ifade edildi. Olayın ardından Y. D. kaçtı.

Gülden Çobanoğlu (31) İzmir’in Tire ilçesinde polis memuru Y.E. (39), 2 çocuk annesi eski karısı Gülden Çobanoğlu’nu, 7 yaşındaki oğlunun gözü önünde beylik tabancasıyla altı el ateş ederek öldürdü. Olayın ardından intihara teşebbüs eden eski koca ağır yaralandı.

Ordu Ünye’de yol kenarında çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülmüş bir kadın cesedi bulundu. Kaçan zanlı A.K. cinayetten bir hafta sonra yakaladı ve tutuklandı.

Diya Hudra (32) Bursa’da K.T. (62) dini nikahlı karısı Suriyeli Diya Hudra’yı kıskançlık bahanesiyle 2 yaşındaki oğlunun gözleri önünde defalarca bıçaklayarak öldürdü. Kocası ölen Hudra’nın altı ay önce oğluyla birlikte Suriye’deki savaştan kaçtığı için Bursa’ya geldiği öğrenildi. Cinayetten sonra markete giden erkek tutuklandı.

Diyarbakır’da 17-18 yaşlarında bir kadın kimliği öğrenilemeyen kişiler tarafından sokakta sırtından tabancayla vurarak öldürdü. Cinayetle ilgili iki erkek gözaltına alındı.

Bedriye Taşkın (44) Çanakkale Kepez’de A.T. boşanma aşamasında olduğu karısı Bedriye Taşkın’ı tabancayla öldürdü. Cinayetten sonra intihara teşebbüs eden erkek ağır yaralandı.

Derya Erdoğan (25) Adana’da C.E. (32) zihinsel engelli kız kardeşi Derya Erdoğan’ı ve cinsel istismarda bulunurken yakaladığını öne sürdüğü bahçe bekçisi Ahmet Bozdoğan’ı (50) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Cinayetten sonra kaçan zanlı tutuklandı.

Aleyna Erbil (14) Adana’da eski karısı ve dört çocuğunu öldürmek için evlerine giden M.Ç.  (51) apartman kapılarını karıştırarak girdiği evde komşunun kızı Aleyna Erbil’i tüfekle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek tutuklandı. M.Ç. ifadesinde “Evin penceresinden içeriye baktım. Kanepede yatan bir kız vardı. Benim kızıma benzetip ateş ettim. O değilmiş” dedi. M.Ç.!nin  cinayet planını oğlu O.Ç.’nin 6 Eylül’de karısı Birgül Taş’ı öldürdüğü için yaptığı ifade edildi.

Hatice Şahin Gebze’de yaşayan polis memuru E.K. ailevi sorunlardan dolayı 3 ay önce kendisinden ayrılan ve boşanma davaları devam eden ve Samsun’da kız kardeşinin yanında kalmaya başlayan iki çocuk annesi eşi Sevilay K. (40)’nin yanına gitti. Çıkan tartışma sonucu baldızı Hatice Şahin’i tabancayla öldürdü.  Cinayetten sonra kaçan zanlı tutuklandı.

Ayşe Yazıcı (38)  Leyla Ad (40) İstanbul’da B.Y., iki yıl önce boşandığı eski karısı Ayşe Yazıcı’yı ve kadının arkadaşı Lelya Ad’ı iş yerinde tabancayla öldürdü. Erkeğin Yazıcı’yı daha önce de silahla tehdit ettiği kadının defalarca şikayette bulunduğu ancak bir işlem yapılmadığı öğrenildi. Cinayetten kaçan erkek tutuklandı.

Odıkhon Mamadalieva (28)  İstanbul’da taksi şoförü Y.G. (43) sevgilisi Özbekistanlı Odıkhon Mamadalieva’yı kıskançlık bahanesiyle tabancayla öldürüp cinayetten sonra intihar etti.

Teslime Güler (53) Manisa’da M.G. (55) karısı Teslime Güler’i üzerine döktüğü ispirtoyla yakarak öldürdü. Erkek gözaltına alındı.

Nebahat Akbaş (47) Kocaeli’de M.A. (50) karısı Nebahat Akbaş’ı bıçakladı, yaralı halde komşularının bahçesine kaçan kadını yakalayıp bıçaklayarak öldürdü. Zanlı cinayetten sonra kaçtı.

Dilara Minel Demir (20) İstanbul’da iş insanı M.Y. (37) sevgilisi Dilara Minel Demir’i tabancayla öldürdü. Demir’i hastaneye bırakıp kaçan erkek cinayetten iki gün sonra teslim oldu. M.Y.’nin kadının eşinden boşanmasını istediği için öldürdüğü öne sürüldü.

Kübra B. (21) Ordu’da bahçesinde giren domuzu öldürmek için ateş ettiği öne sürülen A.B. (45) bahçede bulunan kızı Küba B.’yi  tüfekle öldürdü, komşusu Kadriye T.’yi (49) yaraladı. A.B. gözaltına alındı.

Özlem Açıkbaş (26)  Hatay’da M.A.D. (34) eski karısı Özlem Açıkbaş’ı çocuğunu görmek için çağırdığı evinde bıçaklayarak öldürdü. Uyuşturucu kullandığı öne sürülen zanlı tutuklandı.

Betül Erkenci (24) Turgutlu’da M. D.  evine gittiği Betül Erkenci’nin çıkan tartışmada boğazını keserken, araya girmek isteyen annesi Gülay Tok’u (46) da bıçakladı. Genç  kadın olay yerinde öldü, yaralanan anne hastaneye kaldırıldı.

Ayfer Gökmen (39)  Muğla’da H.D. (33) tekrar birlikte yaşamaya başladığı eski karısı Ayfer Gökmen’i  ayrılmak istediği için av tüfeğiyle öldürdükten sonra teslim oldu.

Neziha Sağlam (45) Bursa’da T.K. (31) ayrılmak isteyen karısı S.K.’nin (24) barışma teklifini reddetmesi üzerine kayınvalidesi Neziha Sağlam’ı tabancayla öldürdü, baldızı N.Ç.’yi (23) başına tabanca dayayarak rehin aldı. Teslim olmayı kabul etmeyen erkeği polis öldürdü. T.K.’nin karısını tehdit ettiği için 1,5 ay cezaevinde kaldığı ve cinayetten birkaç saat önce karısı tarafından şikayet edildiği öğrenildi.

Samira Halili (23)  Trabzon’da M.H. 3 aylık hamile Suriyeli kardeşini başından vurarak öldürdü. Yakalanan zanlının kadını yaptığı evliliği onaylamadığı için öldürdüğü ifade edildi.

Z.K. (18)Van’da kaldığı sığınma evinden ailesini görmek için ayrılan Z.K. ailesinin evinde tavana asılı bulundu. Z.K.’nın vücudunda darp izleri ve morluklar olduğu; ailesinin yanında kaldığı sekiz günde şiddete maruz kaldığı ve otopsi işlemi yapılmadan defnedildiği öne sürüldü. Z.K.’nin iki ay önce babasından şiddet gördüğü için sığınma evine yerleştiği ifade edildi.

Emine Tekdaş (32) Antalya’da hakkında evden uzaklaştırma kararı bulunan A.T., boşanmak isteyen polis korumasındaki 3 yıllık karısı Emine Tektaş’ı sokakta pompalı tüfekle öldürdü. Emine Tektaş’ın kocasına eski karısıyla birlikte yaşamaya başladığı için boşanma davası açtığı ifade edildi.  Cinayetten sonra kaçan A.T. intihar etti.

EKİM

Rukiye Akbulut Ümmü Erdoğan  Ankara Altındağ’da E.A. tartıştığı  eşi Rukiye Akbulut ve kayınvalidesi Ümmü Erdoğan’ı ekmek bıçağı ile öldürdü.. 3 yaşındaki çocuğunu evin bir odasına kilitleyen E.A., daha sonra balkondan atlayarak intihar etti.

Nuriye K. (40) Eskişehir’de H.K.  kendisini aldattığından şüphelenen karısını pompalı tüfekle öldürdü. Çiftin iki çocuğu olduğu ve Nuriye K.’nın yüzde 45 fiziksel engelli olduğu öğrenildi.

Fatma Dikmen(20) Kocaeli Karamürsel’de İ.D. (63), kızı Fatma Dikmen’i  yaşam tarzını onaylamadığı gerekçesiyle tabancayla dört el ateş ederek öldürdü. 1 çocuk annesi kadının bir süre önce kocasından ayrılarak ailesinin evine yerleştiği öğrenildi. İ.D. cinayetten sonra tutuklandı.

Hacer Çetindağ (33) Kocaeli’de E.K., iş arkadaşının karısı sağır ve dilsiz Hacer Çetindağ’i  sevgili olma teklifini reddettiği için evinde boğazı keserek öldürdü. Cinayetten sonra kaçan zanlı tutuklandı.

Fazilet Deniz (60) Gaziantep’te, M.D., takip ettiği ablası Deniz’i iddiaya göre miras meselesi nedeniyle cadde ortasında tabancasıyla vurup öldürdü.

Yasemin Gölgesiz Özdemir (45) Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde şiddet yüzünden evi terk eden  Yasemin Gölgesiz Özdemir, af dilemesi üzerine barıştığı eşi A.Ö. tarafından 3 yerinden bıçaklandıktan sonra boğularak öldürüldü. Zanlı cinayetten sonra kaçtı.

Melahat Memiş (51) Giresun’da S.M. (53), karısı Melahat Memiş’i darp ederek öldürdü ve cinayetten sonra kaçtı.

Çilem Solak (23) İstanbul’da Çilem Solak kalbinden tek bıçak darbesiyle öldürüldü, kadının cesedi yarı çıplak halde ormanlık alanda bulundu. Tecavüz şüphesinin bulunduğu cinayette Adli Tıp Kurumu’ndan rapor bekleniyor.

Dilay Gül (21) Bolu’da U.A. (21), üniversiteden arkadaşı Dilay Gül’ü (21) okul çıkışında sevgilisiyle telefonda konuşurken boğazını keserek öldürdü. Cinayetten sonra kaçan ve yakalanan erkek kadını sevdiği ve kıskandığı için öldürdüğünü söyledi.

Fatma Karacayaka (51) Eskişehir’de cezaevinde görevli infaz koruma memuru A.K. (51), karısı Fatma Karacayaka’yı (51) yattığı kanepede defalarca bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra teslim olan erkek ilk ifadesinde psikolojik tedavi gördüğünü, neden cinayeti işlediğini bilmediğini söyledi. A.K. tutuklandı.

Ayşe Kandemir Rize’de eşinden bir süre önce boşanan ve 13 yaşındaki oğlunu 3 ay önce kanserden kaybeden Ayşe Kandemir boğularak öldürüldü, kadının cesedi evinin ahırında gömülü bulundu. Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili inceleme başlatırken, geçmişte bir kişinin kendisini telefonla rahatsız ettiği ve savcılığa konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Zeliha Aksoy (72) Kırıkkale’de V.A.  (73) karısı Zeliha Aksoy’u bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra kaçan zanlı otobüs terminalinde yakalandı ve tutuklandı.

Zeynep Aydın (47) Tekirdağ’da oğlu ile birlikte yaşayan Zeynep Aydın evinde defalarca bıçaklanarak öldürdüğü öğrenilirken, kadının oğlunun gözaltına alındığı ve Moldovyalı kocasının bir süre önce öldüğü belirtildi.

Hatice Gürsoy (31) Firdevs Gürsoy (51)  Gaziantep’te K. G.  (59), aynı evde yaşadığı gelini Hatice Gürsoy’u, karısı Firdevs Gürsoy’u, ve torunu Muhammed Tunahan’ı (3) tabancayla öldürdü ve ardından intihar etti.

Zeynep Tekinarslan (29)  Nur Ayyıldız (22) Ardahan merkezde kuaförlük yapan Zeynep Tekinarslan (29) ve aynı araçta bulunan üniversite öğrencisi Nur Ayyıldız  uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırganın Tekinarslan’la gönül ilişkisi bulunduğu iddia edilen E.T.  cinayetten sonra polise teslim oldu.

Fatma Yılmaz İstanbul’da Y.Y. (60), karısı Fatma Yılmaz’ı ve oğlu Hacı Yılmaz’ı (40) tabancayla öldürdü. Erkek cinayetten sonra teslim oldu. Karısının bir arkadaşına “bir gün beni de öldürecek” dediği öne sürüldü.

Artvin’de bir erkek karısını tabancayla öldürdü, karısının sevgilisi olduğu öne sürülen erkeği yaraladı. Katilin kadını İstanbul’dan Artvin’e kadar takip ettiği ifade edildi. Erkek cinayetten sonra kaçmaya çalışırken yakalandı. Şahısların kimlik bilgileri polis tarafından saklı tutuluyor.

Selma İnam (27) Zonguldak’ta Ö.İ.(29), evden ayrılan 2 çocuk annesi karısını barışma teklifini reddettiği için ailesinin evinde bıçaklayarak öldürdü, kardeşini kurtarmak için gelen ablası S.A.’yı ‘Seni öldüreceğim’ diyerek tehdit etti. Cinayetten sonra kaçan zanlı tutuklandı.

Şenay Öz (47) Mersin’de A.K. (53), 11 yıl önce boşandığı 4 çocuk annesi eski karısı Şenay Öz’ü (47) sokakta kızının gözü önünde tabancayla öldürdü, yerde yatan kadını silahın kabzasıyla darp etti. Cinayetten sonra yakalanan erkek ilk ifadesinde, eski karısının başka biriyle ilişkisi olduğunu öğrendiği için öldürdüğünü söyledi.

Gamze Ekşi (19) Afyon’da Ö.E.  (22), ayrı yaşadığı karısı Gamze Ekşi’yi  av tüfeğiyle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek yakalandı.

Nurcan Gülten (48) İzmir Torbalı’da M.G tartıştığı eşi 2 çocuk annesi Nurcan Gülten’i 24 bıçak darbesiyle öldürdü Cinayetten sonra intihara teşebbüs eden M.G. ağır yaralandı.

Ayşe Bilgehan Üney (34) İstanbul Pendik’te araçta tartıştığı eşine 6 el ateş edip öldürdükten sonra 155’i arayan H.Ü.(37) olay yerine gelen polislere teslim oldu. Çiftinin daha önce boşanmak için mahkemeye başvurdukları fakat sonra boşanmaktan vazgeçtikleri öğrenildi.

Zübeyde Yüksel (34) İstanbul’da A.Y.(45), beraber yaşadığı sevgilisi Zübeyde Yüksel’i birlikte çalıştığı iş yerinde tabancayla öldürdü ve cinayetten sonra intihar etti.

Rahime Yaşar (43) Edirne’de T.Y. (34) 5 yıl önce eşinden ayrılan akrabası Rahime Yaşar’ı sevgili olma teklifini reddettiği için mezarlıkta dua ederken av tüfeğiyle öldürdü. Teslim olan T.Y.  ifadesinde “Aşıktım, aşkıma karşılık vermeyince çektim vurdum” dedi. T.Y. hakkında son beş yılda üç kez tedbir kararı uygulandığı, son kararın Ağustos ayında bittiği öğrenildi.

Ebru Taşdemir (20) Gaziantep’te E.K.  (24) 1,5 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Ebru Taşdemir’i ayrılmak istediği için pompalı tüfekle öldürdü.

Selda Akalın Elazığ‘da 4 gün önce birlikte kaçan Selda Akalın ile Önder Çetin’in silahla vurulmuş cesetleri bulundu. Polis ekipleri yaptığı incelemede Önder Çetin’in sevdiği kızı öldürdükten sonra intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Kasım

Rahime Çiçek (30)  İzmir Çiğli’de  bir birahanede bıçakla karnından yaralanıp kaldırıldığı hastanede ölen ve ilk etapta intihar ettiği düşünülen kadının,  cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Polisin titiz çalışmasıyla yakalanan Ş.S., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Dilber Akkuş (26)  Iğdır’da bir yıldır şizofreni tedavisi gören E.A. Akkuş (27) biri 1 aylık, diğeri 2 yaşında 2 çocuğu bulunan eşi Dilber Akkuş’u (26) bıçaklayarak katletti, kardeşi Murat Akkuş’u ise sırtından bıçaklayarak ağır yaraladı

Fatma Şenses (57) Fatma Yılmaz (83) Balıkesir’in Gönen İlçesi’nde, evi terk eden ve boşanma davası açan eşi Fatma Şenses, kayınvalidesi  Fatma Yılmaz ve kayınbiraderi 49 yaşındaki İsmail Yılmaz’ı tabancayla öldüren 67 yaşındaki S.Ş., cezaevine konulduktan 20 dakika sonra intihar etti

Nil Turan (30) Kütahya’da boşanma davası süren  Nil Turan, polislerle birlikte eve eşyalarını almaya gitti. Nil Turan, eşi 32 yaşındaki E.T. tarafından av tüfeğiyle ateş edilerek öldürüldü.  Polisleri de ateş ederek yaralayan E.T. gözaltına alındı.

Nurten Ayar(43)  Trabzon’un Sürmene İlçesinde 53 yaşındaki G.A., ayrı yaşadığı eşi Nurten Ayar ile yanında gördüğü 47 yaşındaki Mehmet Taşkara’yı parkta tabancayla vurarak öldürdü. G.A. bir polis memuru tarafından silahla yaralanarak etkisiz hale getirildi. Olay sırasında çevrede bulunan Ümit Üstün de vücuduna isabet eden tek kurşunla yaralandı.

Leyla Yazgan (40) 4 yıl önce eşinden boşanarak 11 yaşındaki kızı ile birlikte, kız kardeşiyle birlikte yaşayan Leyla Yazgan’ın  erkek arkadaşı M.Z., kızının gözleri önünde Leyla Yazgan’ı tabanca ile vurdu. Ardından öfkesini alamayan Mahmut Z., kadının boğazını bıçakla kesti. Kaçarken yakalanan zanlı gözaltına alındı.

Seçil Şen (37) Eda Şen (10)  K.Ş  bilinmeyen bir nedenle  eşini ve kızını başlarından birer kurşunla öldürdükten sonra intihar etti

Serap Çiçek (38) İzmir’de sinek ilacı içerek intihar ettiği ileri sürülen Serap Çiçek’in (38), otopsi sonucu sevgilisi O.B. (52) tarafından boğularak öldürdüğünü tespit etti. Cesedin yanına sinek ilacı kutusu bırakarak intihar süsü veren O.B tutuklandı.

Figen Arıkan İstanbul Esenyurt’ta cinnet getiren gümrük muhafaza memuru N.A. , öğretmen olan eşini ve 3 yaşındaki oğlunu katletti. Daha sonra da intihar etti.

Hazal Atmaca Ç. Polisi arayarak eşini öldürdüğünü söyleyen E. Ç. cesedi boş bir araziye attığını itiraf etti. İhbarın ardından kayıplara karışan koca yakalandı. 2 yıl önce evlenen ve bir süre önce evi terk eden karısını ikna ederek barışan çiftin çocuklarının bir akrabalarının yanında kaldığı öğrenildi.

Gülten Foçadan (45) İzmir Kemalpaşa’da A.C. (55) miras nedeniyle tartıştığı kardeşi Gülten Foçadan ile eşi Sedat Foçadan ve yeğeni Selin Foçadan’ı tabanca ile vurdu. Gülten ve Sedat Foçadan hayatlarını kaybetti.  Selin Foçadan ağır yaralandı.

Derya Ülker (38)  Manisa Akhisar’da H.Ö (40) bir yıl önce boşanan ve  2 çocuğu ile baba evine dönen  eski eşini ve kadının babası İsmail Ülker’i evlerinden çıkarken pompalı tüfekle ateş ederek öldürdü  Kaçan zanlı yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Serap Ünal (46)  Hatay Payas’ta N.Ü. (45) bir süre önce ayrıldığı 2 çocuk annesi eşini pompalı tüfekle öldürdükten sonra intihar etti.N.Ü.’nün cinayetten önce facebook’ta “ kefenimi giydim hazırım” paylaşımı dikkat çekti.

Sonay  Demir (32) Gezmeye geldikleri Bursa’da bir gece kulübünde çıkan tartışma sonucu kız arkadaşını başından tabancayla vuran G. U. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Aynur Dağdemir (49) Samsun’da boşandığı eşi ile konuşmak için kadının çalıştığı hastaneye giden  Y.D. , aralarında tartışma çıkınca müdahale eden doktor Aynur Dağdemir’i bıçaklayarak öldürdü ve ardından intihar etti.

Kasım 2015

Ankara Ümitköy Şubesi Çalışmasıdır.