TÜKD, Kocaeli Baro Başkanı Ziyareti

TÜKD, Kocaeli Baro Başkanı Ziyareti

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Kocaeli Şube Başkanımız Sn. Prof. Dr. Demet Gülen ve şube yönetimi ile birlikte Kocaeli ilinin 80 yıl sonra ilk kadın Baro Başkanı olan Sn. Bahar Gültekin Candemir’i makamında ziyaret ettik. 
Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi 2.Başkanımız Sn. Prof. Dr. Gönül Balkır’a bu organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür eder, Türkiye’deki 79 Baro içinde yer alan 6 Kadın Baro Başkanından biri olan Sn.Candemir’in Kocaeli şubemizin üyesi olmasından duyduğumuz gururu kendisi ile paylaşmak isteriz. 

TÜKD, Sinop Baro Başkanı Ziyareti

TÜKD, Sinop Baro Başkanı Ziyareti

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Samsun Şube Başkanımız Sayın Filiz Öztopal ve şube yönetimi ile birlikte Sinop ili Baro Başkanı Sn. Hicran Kandemir’i makamında ziyaret ettik. 
Derneğimizi tanıttığımız, Sinop ile ve Baro Başkanlığı konusunda görüşlerini aldığımız ziyaret eçin Baro Başkanımız Sn. Hicran Kandemir’e teşekkür ederiz. 
Görüşmemizde, Sinop ilinde de şube kurmak arzumuzu dile getirdiğimiz Sn.Başkandan bu konuda bize yol göstermesini ve öncülük etmesini rica ettik. 

TÜKD, Konya Şubesi Konya Valiliği Ziyareti

TÜKD, Konya Valiliği Ziyareti

17 Mayıs 2019 tarihinde Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Konya Şube Başkanımız Sn. Yurdanur Sakaoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Konya Valisi Sn. Cüneyit Orhan Toprak’ı makamında ziyaret ettik. 
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinin kuruluş amacı, hedefleri konusunda bilgi verdiğimiz ve Sn. Valinin görüşlerini aldığımız ziyaretimiz için Sn. Toprak’a teşekkür ederiz.

19 Mayıs 2019, 100 Yıl Sonra TÜKD Olarak Samsun’dayız

19 Mayıs 1919’dan bugüne 100. yılında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında Samsun ilimizdeki kutlamalara katılmak üzere Samsun şubemizin evsahipliğinde  Samsun, Eskişehir, Yalova, Ankara-Yıldız şube başkan ve üyeleri ile buluşmaktan duyduğumuz heyecan ve gururu kelimeler ile ifade etmek yetersiz kalıyor.

Biz öncü ve lider kadınlar tarafından kurulmuş, Atatürk ilke ve inkılaplarının takipçisi olacağını tüzüğünün 1.maddesinde ifade eden kamu yararına çalışan bir derneğin üyeleri olarak bu özel günde Samsun”dayız ve Türkiye”nin her yerindeyiz. 

19 Mayıs 1919’daki kurtuluş ve kuruluş başlangıcından Türkiye Cumhuriyetine, TAM 100 YIL

Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluş ve kuruluşunun ilk adımı olan 19 Mayıs 2019 tarihinden tam 100 yıl sonra 19 Mayıs 2019 tarihinde, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan yola çıkarak,19 Mayıs 1919 ‘da Samsun’a ayak basması, Türk Ulusunun kurtuluşunun mücadelesinin başladığı gündür. Cumhuriyet tarihimizin en önemli köşe taşları arasında yer alan; 19 Mayıs 1919 tarihi, Atatürk’ün attığı bu adımlarla başlayan ve Türkiye Cumhuriyetine kadar gelen sürecin başlangıcıdır.