23 Haziran 2019 İBB Seçim Açıklaması

23 Haziran 2019 İBB Seçim Açıklaması
Kadın hakları ve özgürlükleri için mücadele eden TÜKD bu amaçlarla kurulduğu1949 yılından beri Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı demokratik ve laik bir düzen içinde yapılandırılmış ve bu zemin üzerinde kadın hakları mücadelesine ve çalışmalarına devam etmiştir.
Dernek tüzüğümüzün 2 maddesi 1.a) maddesinde amaçlarımız ‘Dernek, Atatürk İlke ve Devrimleri’ni benimseyen üniversite mezunu ve yaşamın her alanında yüksek ahlak ilkelerine bağlı, insan haklarını eşit bireyler olarak kullanabilen kadınların, toplumda, çağdaş yaşam ve laik düzen etrafında bütünleşmeyi sağlamaları; insanlar arasında, dostluk, ortak çalışma ve yardımlaşma ile kadını her alanda güçlü ve eşit konumda kılarak ülke kalkınmasına katkıda bulunmaları ve Türk kadınını yurtiçi ve yurtdışında en iyi şekilde temsil etmeleri amacıyla kurulmuştur.’ şeklinde belirlenmiştir. Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyen ve yaşamın her alanında yüksek ahlak ilkelerine bağlı üniversiteli kadın üyeler olarak nerede durduğumuz çok açık ve nettir.

2019-22 Dönemi TÜKD Genel Merkez Yönetimi

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu idari çalışmalarını tamamlayarak 11 Mayıs 2019 tarihinde tam katılım ile ilk resmi toplantısını gerçekleştirdi. 

Genel Başkan Hülya Yüksel, başkanlığında açılan toplantıya;

2. Başkanlar Prof. Dr. Gönül Balkır, Meral Güler ve Şerife Özdemir, 

Genel Sekreter Hüsniye Altın Yeşil, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Okay,

Genel Sayman Berin Önürmen, Genel Sayman Yardımcısı Aynur Saraç ve

Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Fulya Sarvan, Prof. Dr. Fatma Sırmatel, Ezgi Yetkiner katıldılar. 

Prof.Dr. Nilgün Okay, aynı zamanda uluslararası ilişkilerden de sorumludur.