2014-16 Dönemi İzmir Şubeler Arası Faaliyet Raporu

2014-16 Çalışma dönemi içinde ilk şubeler toplantısının İzmir şubemiz tarafından 14-16 Kasım 2014 tarihlerinde İzmirde yapılması kararlaştırıldı. Detayları aşağıdaki metinde belirtildiği gibi bir çok faaliyet bir arada gerçekleştirildi ve bu faaliyet raporu toplantı için Genel Merkez tarafından hazırlandı.
İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Güzin Gökmen ve Şube Yönetimine bu organizasyon için teşekkür ederiz.
Tükd Genel Başkanı Prof.Dr.Gaye Erbatur ve GMYK Adına
Genel Sekreter
Hülya Yüksel

2016-19 Dönemi Şube Başkanları Toplantısı

Değerli Üyelerimiz,

21 Şubat 2016 tarihinde Genel Merkez Yönetim Kurulu koordinasyonu ile 2016-19 çalışma dönemi başlangıcında önceki ve bu dönem şube başkanları ile İstanbul’da biraraya geldik. Tüm gün süren bu toplantının amacı yeni çalışma dönemine başlarken Olağan Genel Kurullarını tamamlayarak yeni yönetimlerini oluşturan şube başkanlarımızın;

Tanışması,
Bilgi ve görüşlerini paylaşması,
İl dernekler müdürlüğünden davet edilen yetkiliden bilgi alınması,
Çalışma yönergesinin görüşülmesi,
Aktif kadın yurttaş eğitiminin anlatılması,
Çocuk gelinler projesi konusunda bilgi aktarımı olarak özetlenebilir.

Tükd 66.Yıl Kuruluş Yemeği

Değerli Üyelerimiz,

Bu yıl derneğimizin 66.kuruluş yılını kutluyoruz ve bir ilke imza atılarak bu sene kuruluş balomuzun Adana Şubemiz tarafından yapılması Genel Merkez tarafından uygun bulundu.
Adana Şubemiz 66.yıl kuruluş balosu için Şube Başkanı Sn.Banu Gökgönül, şube yönetimi ve üyeleri ile organizasyonun tüm detaylarını çok başarılı bir şekilde planladılar ve hayata geçirdiler.

Kadına Yönelik Şiddetin Sonuçları – Ankara Ümitköy Çalışması

Ankara Ümitköy Şubemiz,
Bursiyerleri ile birlikte Ocak 2015 den itibaren bugüne kadar çeşitli nedenler ile öldürülen kadınlarımızın kimlikleri üzerine bir çalışma yaptı. Bu çalışmayı Genel Başkanımız Prof.Dr.Gaye Erbatur’un onayı ile sayfamızda paylaşıyoruz. 3-4 satır ile ifade edilmeye çalışılan vahşice katedilen bu kadınlarımız her zaman yüreğimizde yaşayacak ve sayfamız aracılığı ile en azından daha fazla görünür olacaklar. Belki toplu olarak görünmeleri adli makamları, yetkilileri daha çok harekete geçirir. Biz Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği olarak #HerTürlüŞiddeteHayır demeye devam ediyoruz.

Çalışmayı hayata geçiren Ankara Ümitköy Şube Başkanımız Sn.Lale Gürel’e ve bursiyerlerine çok teşekkür ederiz.

Genel Sekreter
Hülya Yüksel

ŞubelerArası Toplantılar için Genel Merkezden Teşekkür

2014-2015 yıllarında ŞubelerArası toplantıları sırası ile koordine eden;

İzmir Şube Başkanımız Prof. Dr. Güzin Gökmen ve yönetimine,

Bursa Şube Başkanımız Avukat Hüsniye Altın Yeşil ve yönetimine,

Kocaeli Şube Başkanımız Şenel Albayrak ve yönetimine

organizasyonları, profesyonel çalışmaları ve konukseverlilikleri için Genel Başkanımız Prof.Dr. Gaye Erbatur ve Genel Merkez adına çok teşekkür ederiz.

Önümüzdeki dönemde çalışmalarının başarı ile devam etmesini dileriz.

Genel Başkan ve GM adına

Genel Sekreter

Hülya Yüksel

22. Şubemiz Yalova

Sevgili Üyelerimiz, 7 Kasım 2015 tarihinde yaptığı Olağan Genel Kurul ile aramıza katılan 22.şubemiz olan Yalova’ya ailemize hoşgeldiniz diyoruz. Kendilerinin katılımı ile büyüyen ailemizin Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal alanda ve küresel düzeyde Türk kadınının ve ülkenin gelişimine katkıda bulunarak Türk kadınını yurt içinde ve yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeye […]

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Cumhuriyet Bayramimizi kutluyor, bize bu gunlerimizi canlari pahasina yaşatan Atatürk ve silah arkadaslarini bir kez daha minnet ve sevgi ile. Tükd Ankara Şube Başkanı Meral Güler Türkiye’de birlikte yaşayan ve gelecekte de yaşamayı düşünen 76 milyon yurttaşımızın ortak talebi olan Adil yargılanma, Yargı Bağımsızlığı ve Tarafsızlığı çağdaş ve ideal bir hukuk devletinde olmazsa olmaz ilkelerdendir. […]